Koszulki piłkarskie. Jakie kupować?

Koszulki piłkarskie. Jakie kupować?

Koszulki piłkarskie przez część osób kupowane są ze względów typowo praktycznych i użytkowych, inni zaś traktują je wyłącznie jako pamiątkę oraz trofeum idealnie nadające się do kolekcjonowania. Nie brakuje osób, które za cel postawiły sobie posiadanie koszulek danej drużyny sportowej z każdego rozgrywanego przez ten team sezonu, inne skupiają się na konkretnym lub kilku konkretnych zawodnikach, jeszcze inni idą w ilość i nie mają dla nich większego znaczenia barwy klubowe… Dla osób bardziej praktycznych zakupione piłkarskie koszulki wykorzystywane są do aktywności sportowej. Co warto wiedzieć przez dokonaniem zakupu?*

1. Koszulki klubowe lub zawodnicze kolekcjonerskie

2. Strój dla dzieci: piłkarskie koszulki

3. Stroje sportowe

Zasadniczo koszulki klubowe występują w różnych wariantach: podstawowym, damskim czy dziecięcym. W wielu przypadkach istnieje możliwość personalizacji stroju poprzez wybranie numeru czy nazwiska, które trafić ma na strój.

Koszulki klubowe lub zawodnicze kolekcjonerskie

Każda drużyna sportowa bazuje na barwach klubowych, identyfikujących dany team spośród dziesiątków innych. Biało-czerwone pasy, białe trykoty czy niebiesko-biały duet dla sympatyków footballu stanowią jednoznaczną wskazówkę. cieszą się zainteresowaniem niezależnie od wieku. Młodzi fani, dla których idolem jest Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo, marzą o tym, aby móc nosić strój z ich numerem. Starsi wyrażają w ten sposób swoje przywiązanie do danej ekipy.

Najczęściej, jeśli chodzi o koszulki piłkarskie sklep klubowy oferuje możliwość wyboru pomiędzy różnymi rozmiarami: od dziecięcych po XXL. Możliwość personalizacji pozwala także uzyskać strój nie tylko z nazwiskiem idola, ale także z własnym imieniem lub pseudonimem.

Strój dla dzieci: piłkarskie koszulki

Nikogo nie dziwi fakt, że młodzi piłkarze mają swoich idoli i czerpią z nich wzorce także w zakresie wyglądu. Jeszcze kilka lat temu bardzo modna była fryzura “na Ronaldo”, teraz włosy obcina się na Neymara. Obuwie i odzież takie same jak u sławnych zawodników również są w pożądane przez najmłodszych. Oryginalne koszulki piłkarskie są dość drogie, przede wszystkim dlatego, że światowi producenci myślą o profesjonalizmie, którego piłkarze potrzebują, a zastosowane technologie odzwierciedlają również w replikach kibicowskich. Znaleźć tu można szereg rozwiązań, zapewniających i starszemu, i temu młodemu piłkarzowi komfort w czasie aktywności fizycznej.

Największe kluby piłkarskie na świecie korzystają z usług renomowanych producentów, dzięki czemu koszulki klubowe piłkarskie wyróżniają się największą jakością wykonania. Poszczególne firmy korzystają z innowacyjnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych, które sprawiają, że koszulka to coś więcej niż strój sportowy. Wysokiej klasy tkanina sprawia, że uszyta z niej odzież to w pełni innowacyjny produkt. Dla zawodowców w czasie gry najważniejszy jest komfort, który zapewniają liczne rozwiązania wdrażane przez producentów odzieży sportowej. Wystarczy wspomnieć o stosowanych przez Nike materiałach Dry-FIT oraz Breathe, ułatwiających chłodzenie, odprowadzanie wilgoci i zapobieganie przegrzaniu. Także wymyślony przez Nike system Aeroswift pozwala na wygodę nawet przy intensywnym bieganiu po boisku. Adidas wykorzystuje z kolei autorski pomysł pod nazwą ClimaLite, odpowiadający za odprowadzanie potu na zewnątrz i dopasowanie koszulki do ciała, a także system ClimaChill, chłodzący miejsca najbardziej narażone na przegrzanie. Oryginalne koszulki piłkarskie sprawiają, że mały piłkarz zyskuje niesamowity komfort w trakcie meczu, a jednocześnie czuje się naprawdę wyjątkowo.

Stroje sportowe

Koszulki klubowe chętnie kupowane są także przez dorosłych. Służą zarówno skompletowaniu garderoby na meczowe wyjście, jak i aktywności fizycznej. Piłkarskie koszulki występują zarówno w wariancie męskim, jak i damskim. Te dla pań są nieco inaczej skonstruowane: silniej taliowane, nieco szersze na wysokości bioder. Ma to wpływ na atrakcyjny wygląd, ale także i na walor użytkowy. Rozmiarówka również się różni, niezmienne pozostają natomiast tkaniny i zastosowane technologie.

Podobnie jest w przypadku strojów juniorskich. Inny krój nie odbija się niekorzystnie na jakości. To ubrania termoaktywne, przepuszczające pot przy jednoczesnym blokowaniu wiatru i wody z zewnątrz. To ważne, zwłaszcza gdy koszulka ma być wykorzystywana do ćwiczeń na zewnątrz, niezależnie od pogody. Wyższa cena oryginalnych produktów rekompensowana jest przez materiał odporny na promienie słoneczne, częste prania i uszkodzenia fizyczne. Najlepsze w tym przypadku będą więc sztuczne włókna, takie jak poliester czy polietylen. Bawełna to – tym razem – najgorsza opcja: nasiąka wodą, łatwo traci kolor, nie ma także zdolności blokowania wiatru. Bawełniane koszulki zdecydowanie nie sprawdzają się więc przy bardziej profesjonalnym użytkowaniu, niezależnie od tego, czy chodzi o mecz dziecięcej drużyny czy “dorosłe” ćwiczenia.

*Materiał przygotowany przez partnera