KP Rapid Lublin wznowił rozgrywki

Wraz z nadejściem lata na piaszczyste boiska ligowe wyszli zawodnicy KP Rapid Lublin. Podopieczni Michała Zgierskiego w najbliższych dniach będą rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Lublina, które odbędą się 7 lipca nad Zalewem Zemborzyckim.

 Turniej ten powstał przy współpracy naszej i Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Ma to być przedsionek do organizacji II ligi piłki nożnej plażowej pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Działająca tam komisja piłki nożnej plażowej i futsalu ma w planach, by II ligę prowadziły wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Mamy nadzieję, że w perspektywie 2-3 lat turniej ten wpisze się na stałe w kalendarz. Zawsze podchodzimy do turniejów organizowanych na Lubelszczyźnie z dużą powagą, bo zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jedynym reprezentantem naszego województwa, który występuje na ogólnopolskich boiskach plażowych. Wiemy również, że wiele osób na nas patrzy i poprzez takie turnieje chcemy promować plażówkę – mówi Radosław Chmielnicki, dyrektor klubu i zawodnik lubelskiego teamu.

Lublinianie sezon beach soccera rozpoczęli od turnieju finałowego Pucharu Polski w Gdańsku, w którym zajęli czternaste miejsce. Jak aktualnie wyglądają przygotowania Rapidu Lublin? – Trenujemy od początku maja, dwa razy w tygodniu, na boisku do sportów plażowych nad Zalewem Zemborzyckim. Po dłuższych rozmowach przed sezonem doszliśmy do wniosku, że skład opieramy na tych samych osobach, które grają u nas od kilku lat. Oczywiście cały czas pracujemy nad drużyną młodzieżową. Chcielibyśmy, aby w każdym turnieju seniorskim w naszym składzie było trzech-czterech juniorów. Dodatkowo pielęgnujemy naszą drużynę U-21, która będzie brała udział w ogólnopolskich rozgrywkach – wyjaśnia nasz rozmówca.

Zmagania ligowe KP Rapid Lublin rozpoczną za dziesięć dni. – Turnieje odbędą się 13 i 14 lipca w Białymstoku oraz od 26 do 28 lipca w Toruniu. I liga składa się w tym sezonie z dziewięciu drużyn, które zagrają między sobą podczas tych dwóch turniejów – zaznacza Chmielnicki. Jeśli klub z Lubelszczyzny znajdzie się wśród dwóch najlepszych zespołów, to awansuje do Ekstraklasy.

fot. KP Rapid Lublin (archiwum)

0 0 vote
Article Rating