Kryształ rozprawił się z Huczwą na jej terenie

Kryształ rozprawił się z Huczwą na jej terenie

Pewnie, bo 3:0 Kryształ Werbkowice pokonał Huczwę Tyszowce w sobotnim meczu 29. kolejki rozgrywek IV ligi lubelskiej. Z racji spadku Podlasia Biała Podlaska z III ligi podopieczni Marcina Łysia ponownie w tym sezonie znaleźli się w strefie spadkowej, ale do wyprzedzających ich Orląt Łuków tracą zaledwie punkt. 

Tomasz Walentyn (prezes Huczwy Tyszowce):

Za nami bardzo trudne spotkanie, ponieważ kontuzje i wiele innych czynników spowodowały, że na ławce rezerwowych mieliśmy jednego juniora oraz po dwóch bramkarzy i zawodników z pola. Teoretycznie mówiąc, nie mieliśmy za wiele szans. Podjęliśmy walkę i jakoś znacząco nie odstawaliśmy od rywali, chociaż wynik tego nie odzwierciedla. Kryształ Werbkowice wygrał w pełni zasłużenie. Z tego, co orientowaliśmy się, Podlasie Biała Podlaska spadło z III ligi, więc wiszą nad nami czarne chmury. Skupiamy się już na przyszłym meczu z Lublinianką, którą ograliśmy w poprzedniej rundzie, jednak byliśmy wtedy mocniejszym zespołem. Pojedziemy do Lublina po trzy punkty, ale być może nawet i one nam nie pomogą. Orlęta Łuków grają swoje spotkanie ze Startem Krasnystaw i mają nad nami oczko przewagi, więc siłą rzeczy chyba przywitamy się z okręgówką.


Piotr Welcz:

Odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo, chociaż nie graliśmy jakiegoś oszałamiającego meczu. Mim tego całe spotkanie było pod naszą kontrolą. W zasadzie przypominam sobie tylko jedną sytuację, po której Huczwa Tyszowce mogła zdobyć bramkę. Mianowicie po rzucie wolnym wykonywanym przez Damiana Ziółkowskiego piłka przeleciała wzdłuż bramki. Dodatkowo temperatura determinowała poczynania obu ekip. Na ten moment mamy 53 punkty i możemy zdobyć jeszcze trzy, o które będziemy walczyli za tydzień. W lidze szesnastozespołowej, jak do tej pory jest to najlepszy wynik Kryształu Werbkowice w historii IV-ligowych występów. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Huczwa Tyszowce zagra na wyjeździe z Lublinianką (15 czerwca, 17:30). Natomiast Kryształ Werbkowice podejmie Polesie Kock (15 czerwca,17:30).

Huczwa Tyszowce – Kryształ Werbkowice 0:3 (0:1)
Bramki: Vadim Alokhin 18′, Stanisław Rybka 60′, Patryk Nieradko 90+4′

Huczwa: Berbecki − Melnyk, Krosman, Okalski, Miedźwiedź − Ziółkowski, Baran, Piatnoczka (75′ Walentyn), Herda, Denkiewicz − Świątek (55′ Kłos).

Kryształ: Filipczuk − Wójtowicz, Alokhin, Śmiałko, Luterek − Łappo, Sas (46′ Mazur), Rybka, Warecki (80′ Dec), K. Wołoch (75′ Nieradko) − Pakuła.

Żółte kartki: Patryk Krosman, Sebastian Denkiewicz − Arkadiusz Sas
Sędziował: Piotr Jamrowski (Biała Podlaska).

fot. Kryształ Werbkowice