Kryształ Werbkowice w dobrym stylu pokonał Start Krasnystaw

Kryształ Werbkowice w dobrym stylu pokonał Start Krasnystaw

W 21. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej doszło do starcia Kryształu Werbkowice ze Startem Krasnystaw. Aktualnie to podopieczni Pawła Kamińskiego znajdują się w dużo gorszej sytuacji, ponieważ okupują miejsce w dole tabeli. Swoich szans i punktów muszą szukać w następnych spotkaniach, gdyż komplet oczek zgarnęli podopieczni Piotra Welcza, pewnie pokonując rywali 3:0.

Piotr Welcz:

Wypada tylko cieszyć się z tego, co osiągnęliśmy w tym spotkaniu. Jeśli dołożymy do tego naprawdę niezłą grę, to można powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu Kryształu. Wszelkie braki zawsze można dostrzec, bo nie jesteśmy zespołem idealnym. Uważam jednak, że liczy się przede wszystkim jakość, którą zaprezentowaliśmy. Dzięki niej nasze zwycięstwo nie podlega dyskusji, gdyż byliśmy o klasę lepsi niż zespół gości. Bardziej niż na miejscu w tabeli koncentrujemy się na każdym kolejnym ligowym starciu, choć zawsze fajnie jest zajmować miejsce na pudle. 


Paweł Kamiński:

Wyszliśmy na boisko chyba za mało zdeterminowani. Wygrała drużyna, której bardziej zależało na zwycięstwie. Zabrakło nam agresji, którą sobie zakładaliśmy na odprawie i przeciwnik zdominował nas wygrywając zasłużenie. Ani z wyniku, ani tym bardziej z gry nie jestem zadowolony. Nie mieliśmy zbyt wielu sytuacji do strzelenia bramki. Jeśli chce się wygrywać mecze na wyjazdach, to trzeba po pierwsze trafiać do siatki i być bardzo skutecznym w obronie, a tego nam zabrakło. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Kryształ Werbkowice zagra na wyjeździe z Włodawianka Włodawa (28 kwietnia, 15:00). Natomiast Start Krasnystaw podejmie Lubliniankę (28 kwietnia, 16:00).

Kryształ Werbkowice − Start Krasnystaw 3:0 (1:0)
Bramki: Adrian Wołoch 38′, Michał Luterek 48′, Arkadiusz Sas 84′

Kryształ: Stachyra − Wójtowicz (75′ Jabłoński), Alokhin, Śmiałko, Luterek − Omański (46′ K. Wołoch), Nieradko (70′ Sas), Borys (75′ Rybka), Warecki, A. Wołoch − Reszczyński (75′ Łappo).

Start: Ziętek − Lenard, Saj, Wojciechowski (85′ Adamiec), Kabasa (60′ Zieliński) − Szponar, Mietlicki, Kowalski (55′ Wójtowicz), Chariasz, Kwiatkowski − Drapsa.

Żółte kartki: Maciej Wójtowicz, Bartłomiej Reszczyński − Radosław Lenard, Karol Wojciechowski
Sędziował:
Jakub Prończuk (Chełm).

fot. Kryształ Werbkowice