Kryształ zameldował się w półfinale. Grom rozbity już przed przerwą

Bardzo dobrze rozegrana pierwsza połowa wystarczyła piłkarzom Kryształu Werbkowice do wywalczenia awansu do półfinału rozgrywek Pucharu Polski ZOZPN. Po premierowych 45′ IV-ligowiec wygrywał z osłabionym kadrowo Gromem Różaniec 3:0 i bezpieczną przewagę utrzymał do końca meczu.

KOMENTARZE TRENERÓW

Bogdan Antolak:Wygrała drużyna lepsza i to nie ulega wątpliwości. Nasz plan na to spotkanie był taki, żeby całe siły skupić na lidze. W drużynie mamy prawdziwy szpital, wielu zawodników jest kontuzjowanych, a inni musieli się oszczędzać. Dlatego zagrało dużo młodzieży i plusem jest to, że nie doszło do kompromitacji. Solidnie wypadł środkowy obrońca Michał Łogin, który dał akces do gry w pierwszym zespole. W środku pola z konieczności wystąpił prawy obrońca Paweł Kapuśniak. Można jedynie żałować, że w samej końcówce z dwóch metrów do pustej bramki nie trafił Marek Czarny, bo wynik 1:3 wyglądałby inaczej. Piłkarze, którzy mało grają w lidze, mogli sprawdzić się na tle IV-ligowca. Nie nastawialiśmy się na wielkie granie, bo mamy dużo kontuzji.

Robert Wieczerzak: Początkowo mieliśmy problemy z opanowaniem sytuacji, gdy rywal podchodził do nas wysokim pressingiem. Po golu na 1:0 zaczęliśmy już grać spokojniej, po chwili dołożyliśmy drugie trafienie i kontrolowaliśmy mecz. Potem już szukaliśmy kontry. Dwie bramki dla naszego zespołu padły po stałych fragmentach. Wiemy, że przed nami jest spotkanie ligowe, dlatego w drugiej połowie tempo znacznie spadło, a szansę dostali dwaj juniorzy. Mecz przebiegał pod naszą kontrolą.

NASTĘPNA RUNDA

W półfinale Pucharu Polski ZOZPN Kryształ Werbkowice zagra u siebie z Hetmanem Zamość (28 września, 15:30).

Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice 0:3 (0:3)
Bramki: Bartłomiej Reszczyński 15′, Andrzej Całka 19′, Dawid Wurszt 43′

Grom: Markowicz – Kuczyński, D. Grasza, Łogin, Grelak, Larwa (70′ P. Grasza), Kaproń, Kapuśniak, Rak, K. Wróbel (58′ Mazur), A. Kusiak (65′ Czarny)

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz (60′ Romański), Wurszt, Kaczoruk, A. Całka (70′ Ślusarz), A. Wołoch, Nieradko, Dec, Steciuk, Maliuk, Reszczyński

Żółta kartka: Adrian Wołoch
Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).