KS LZPN najlepsze w XV Halowych Mistrzostwach Sędziów Piłkarskich o Puchar Prezesa LZPN

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR odbyła się już XV edycja Halowych Mistrzostw Sędziów Piłkarskich o Puchar Prezesa LZPN. Zmagania wygrała reprezentacja Kolegium Sędziów z Lublina, która okazała się niepokonana w całym turnieju. W rywalizacji brały udział także OKS Biała Podlaska, OKS Zamość oraz OKS Chełm. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek uznano Macieja Wieliczuka z Białej Podlaskiej, królem strzelców z siedmioma golami na koncie został Marek Klępka z Lublina, a nagrodę dla najlepszego golkipera zgarnął jego kolega z zespołu – Mikołaj Kostrzewa.

ZASADY RYWALIZACJI

Turniej rozgrywano w formule każdy z każdym. Czas gry wynosił 2×12 minut.

PROGRAM MINUTOWY

12:00-12:25 – przyjazd drużyn
12:30-12:35 – uroczyste otwarcie turnieju
12:40-16:30 – mecze w formule każdy z każdym:
12:40 – OKS Chełm – OKS Zamość
13:10 – OKS Biała Podlaska – KS LZPN
13:50 – OKS Zamość – KS LZPN
14:20 – OKS Chełm – OKS Biała Podlaska
15:00 – OKS Biała Podlaska – OKS Zamość
15:30 – KS LZPN – OKS Chełm
16:30 – podsumowanie rozgrywek oraz wręczenie nagród; uroczyste zakończenie.

WYNIKI SPOTKAŃ TURNIEJOWYCH

OKS Chełm – OKS Zamość 2:4 (1:1)
Bramki: Kacper Czarnota x2 – Jarosław Jasina, Paweł Tucki x2, Marian Bazan

OKS Biała Podlaska – KS LZPN 2:3 (1:0)
Bramki: Maciej Wieliczuk x2 – Karol Iwanowicz, Łukasz Woliński, Marek Mirosław

OKS Zamość – KS LZPN 0:8 (0:5)
Bramki: Karol Iwanowicz, Łukasz Woliński, Marek Klępka x3, Michał Wasil x2, Marek Mirosław

OKS Chełm – OKS Biała Podlaska 0:4 (0:2)
Bramki: Maciej Wieliczuk x2, Rafał Kaliszczuk, Patryk Tarasiuk

OKS Biała Podlaska – OKS Zamość 7:3 (4:1)
Bramki: Rafał Kaliszczuk, Patryk Tarasiuk, Maciej Wieliczuk x2, Piotr Dziubak x2, Maciej Łasocha – Szymon Kłoczek, Paweł Tucki x2

KS LZPN – OKS Chełm 14:1 (7:1)
Bramki: Marek Klępka x4, Michał Wasil x2, Mikołaj Kostrzewa x2, Michał Bancerz, Karol Iwanowicz x2, Łukasz Woliński x2, Rafał Kalinowski – Krzysztof Ragan.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XV HALOWYCH MISTRZOSTW SĘDZIÓW PIŁKARSKICH O PUCHAR PREZESA LZPN

1. KS LZPN – 9 pkt. – bramki 25:3
2. OKS Biała Podlaska – 6 pkt. – bramki 13:6
3. OKS Zamość – 3 pkt. – bramki 7:17
4. OKS Chełm – 0 pkt. – bramki 3:22.

NAGRODY INDYWIDUALNE

Najlepszy zawodnik: Maciej Wieliczuk (OKS Biała Podlaska)
Król strzelców: Marek Klępka (KS LZPN)
Najlepszy bramkarz: Mikołaj Kostrzewa (KS LZPN).

KLASYFIKACJA STRZELCÓW TURNIEJU

7 goli – Marek Klępka (KS LZPN)
6 goli – Maciej Wieliczuk (OKS Biała Podlaska)
4 gole – Karol Iwanowicz (KS LZPN), Michał Wasil (KS LZPN), Paweł Tucki (OKS Zamość), Łukasz Woliński (KS LZPN)
2 gole – Kacper Czarnota (OKS Chełm), Piotr Dziubak (OKS Biała Podlaska), Rafał Kaliszczuk (OKS Biała Podlaska), Mikołaj Kostrzewa (KS LZPN), Marek Mirosław (KS LZPN), Patryk Tarasiuk (OKS Biała Podlaska)
1 gol – Michał Bancerz (KS LZPN), Marian Bazan (OKS Zamość), Jarosław Jasina (OKS Zamość), Rafał Kalinowski (KS LZPN), Szymon Kłoczek (OKS Zamość), Maciej Łasocha (OKS Biała Podlaska), Krzysztof Ragan (OKS Chełm).

TURNIEJ SĘDZIOWALI

Konrad Łukiewicz (OKS Zamość), Rafał Miszkiniuk (OKS Biała Podlaska), Wojciech Mróz (OKS Chełm) oraz Łukasz Szczołko (KS LZPN).

KOMENTARZ PO TURNIEJU

Andrzej Głowacki (członek zarządu Kolegium Sędziów LZPN): – Turniej to przede wszystkim bardzo dobra zabawa i okazja do spotkania się najlepszych sędziów z danego okręgu czy związku. Jeśli chodzi o poziom sportowy, to pojawiły się ambicja i wola walki, a umiejętności były może nieco na drugim planie (śmiech). Wiadomo, że to nie są zawodnicy, którzy cały czas grają w piłkę, tylko sędziowie, którzy być może kiedyś tę piłkę kopali. Turniej w obecnej formule jest rozgrywany już od 15 lat, także mamy za sobą sporo doświadczeń. Mam nadzieję, że dalej będzie to trwało. Od 7-8 lat grają cztery drużyny, ale kiedyś było ich pięć, bo występował też zespół tworzony na potrzeby Mistrzostw Polski Sędziów w piłce halowej. Od tamtego czasu tych mistrzostw już nie ma, dlatego są cztery drużyny: KS LZPN (z obszaru 10 powiatów lubelskich) i OKS z trzech Okręgowych Związków – BOZPN, ZOZPN, ChOZPN. Gramy każdy z każdym. Jest to jedyne w roku towarzyskie spotkanie sędziów na zawodach sportowych w tak licznym gronie. Ponadto mamy w ciągu roku osiem szkoleń i sędziowie IV-ligowcy przechodzą trzy egzaminy, tam spotykamy się także w licznej grupie, ale rywalizując w innej formie. Tematy szkoleń są ściśle określone, a na egzaminy – jak wiadomo – koledzy przyjeżdżają po to, aby je jak najlepiej zaliczyć. IV liga ma bardzo wygórowane limity, dlatego ta grupa sędziów zdaje trzy egzaminy rocznie, natomiast sędziowie na szczeblu centralnym, przechodzą dwa sita egzaminacyjne. Najważniejsza jest jednak okazja do spotkania się – nie tylko sędziów, ale też prezesów i przychylnych nam ludzi, którzy nas wspomagają. Oczywiście był też z nami prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Bartnik, który wspólnie z przewodniczącym KS LZPN – Andrzejem Kuśmierczykiem na zakończenie imprezy wręczał puchary i wyróżnienia.

Andrzej Głowacki o drużynie z Lublina: – Ja już nie gram na hali, ale cieszy mnie to, iż zdobyliśmy dwie z trzech nagród indywidualnych. Marek Klępka był królem strzelców. Z kolei Mikołaj Kostrzewa został najlepszym bramkarzem, co powoli staje się tradycją tych rozgrywek (śmiech). Jedną z głównych zalet naszej drużyny jest właśnie bramkarz, który potrafi dobrze grać nogami. Jest naszym piątym zawodnikiem i chyba rzeczywiście czuje się jak zawodnik z pola, a nie jak bramkarz, ale swoją rolę między słupkami spełnia, co widać po straconych bramkach – straciliśmy tylko trzy gole. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się po naszej drużynie aż takich wyników. Przeczuwałem, że jesteśmy mocni, lecz życie pokazało, że jesteśmy nawet bardzo mocni.


Zapraszamy również do obejrzenia materiału wideo z sobotniego wydarzenia!

fot. Jakub Pecio