W kwietniu rusza szkółka Lecha Poznań w Biłgoraju

2 kwietnia w Biłgoraju ruszy pierwsza w województwie lubelskim szkółka Lecha Poznań. O szczegółowe informacje na temat projektu zapytaliśmy koordynatora Lech Poznań Football Academy i menadżera ośrodka w Biłgoraju Waldemara Chmurę.

Paulina Adamczuk – LUBSPORT.PL: Zacznijmy bardzo ogólnie. Czym jest Lech Poznań Football Academy?

Waldemar Chmura (koordynator LPFA, menadżer ośrodka w Biłgoraju): Lech Poznań Football Academy (LPFA) to sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku 4-12 lat. Pierwsza szkółka LPFA została założona we wrześniu 2014 roku. LPFA opiera się na połączeniu wzorców organizacyjnych i szkoleniowych Lecha Poznań oraz Football Academy. Na dzień dzisiejszy LPFA liczy 78 aktywnych ośrodków, które mają 229 grup treningowych i trenuje w nich 2 700 zawodników.

LPFA otwiera oddział w Biłgoraju. Proszę powiedzieć coś więcej na ten temat.

W tej chwili trwają intensywne zapisy do szkółki. Rodzice mogą zapisać dzieciaki przez formularz internetowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej, w zakładce “zapisz się”. Lech Poznań Football Academy Biłgoraj zaczyna swoją działalność 2 kwietnia. W ten dzień o godzinie 13:00 na stadionie OSiR w Biłgoraju zorganizujemy trening otwarty dla wszystkich dzieci, który poprowadzi Koordynator ds. Sportu Lech Poznań Football Academy Błażej Czyżewski. Na naszym otwarciu obecny będzie również dyrektor zarządzający LPFA Dominik Czapczyk. Warto zaznaczyć, że LPFA Biłgoraj będzie pierwszą szkółką Lecha Poznań w województwie lubelskim.

Gdzie będą się odbywały treningi?

Jesteśmy na etapie potwierdzania obiektów treningowych. Będą to boiska typu Orlik, mieszczące się w Biłgoraju.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?

LPFA to szkółka dla dzieci w wieku 4-12 lat. Planujemy podział na cztery grupy wiekowe: 4-5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat oraz 10-12 lat. Nie prowadzimy selekcji związanej z płcią dziecka. Mogą trenować u nas zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Jak liczne będą grupy?

Skład każdej grupy to maksymalnie 16 osób.

Ile treningów tygodniowo przewidujecie?

Zaczynamy treningiem otwartym 2 kwietnia. Na tych zajęciach podamy harmonogram treningowy dla naszych grup. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Długość ćwiczeń to 90 minut, czyli standardowa jednostka treningowa.

Z jakim wydatkiem muszą liczyć się rodzice, chcący zapisać swoje dziecko do LPFA?

Koszt uczestnictwa w treningach to 119 zł. Jest to opłata miesięczna, w skład której wchodzi ubezpieczenie zawodnika polisą PZU Sport oraz profesjonalny sprzęt treningowy, dostosowany specjalnie do potrzeb dziecka. Młodzi zawodnicy na zajęcia przynoszą jedynie własny strój treningowy.

Kto będzie prowadził zajęcia i jak będzie wyglądał program treningowy?

Akurat jesteśmy już po wyborze naszej kadry trenerskiej. Mamy zatrudnionych dwóch szkoleniowców. Pierwszym z nich jest Paweł Bucior, licencjonowany trener UEFA B. Drugim szkoleniowcem będzie Dariusz Kuliński, instruktor sportu ze specjalizacją piłka nożna. Co do programu treningowego, to mamy ujednolicony system szkolenia, opracowany przez sztab trenerski Lecha Poznań. Nasi trenerzy dostają wytyczne, nad jakimi aspektami piłkarskimi w danym czasie mają pracować. Wewnętrzny system szkolenia ma na celu unifikację standardów treningowych we wszystkich oddziałach LPFA. Zadaniem tych metod jest zachęcenie dzieci do uprawiania piłki nożnej, maksymalizowanie piłkarskiego rozwoju dzieci, przynoszenie wymiernych efektów w zakresie techniki, dynamiki, rozumienia gry oraz wprowadzenie dzieci w świat piłki nożnej. Dodatkowo minimum dwa razy w roku będziemy wysyłać trenerów na szkolenie do Lecha Poznań.

Jaki jest główny cel powstawania i funkcjonowania tej szkółki?

Naszą główną ambicją jest budowanie idealnego dla rozwoju dziecka, bezpiecznego środowiska piłkarskiego, w atmosferze zabawy i przyjaźni. Za cel stawiamy sobie nauczenie naszych młodych zawodników wszystkich elementów techniki piłkarskiej, anatomii gry oraz zasad obowiązujących na boisku, ze szczególnym uwzględnieniem idei Fair Play.

Dlaczego warto zapisać się właśnie do tej szkółki?

W naszej akademii bardzo dbamy o atmosferę, ponieważ to ona jest podstawą dobrego rozwoju każdego dziecka. Chcemy, aby każdy zawodnik czuł się u nas swobodnie, a także komfortowo. Staramy się sprawić, by każdy młody piłkarz był na treningu uśmiechnięty, a zajęcia sprawiały mu dużo radości. Trener wie, że zajęcia są udane, jeżeli widzi uśmiechnięte dzieci i do tego dążymy. Jako jedna z niewielu szkółek w Polsce posiadamy profesjonalny, ujednolicony plan treningowy, dzięki czemu mamy pewność, iż każdy nasz podopieczny rozwija się prawidłowo. Nasz plan uczy poprzez zabawę. Oprócz nowych umiejętności dziecko ciekawie i aktywnie spędza czas. Serdecznie zapraszamy na otwarty trening, który odbędzie się już 2 kwietnia o godzinie 13:00 na stadionie OSiR w Biłgoraju. Mamy nadzieję, że naszymi pomysłami i organizacją zachęcimy najmłodszych do trenowania z nami.

0 0 votes
Article Rating