La Liga typy na 10. kolejkę (20-23.10.2023)

Jesteście ciekawi, jak przedstawiają się najciekawsze typy La Liga na 10. serię gier? Spójrzcie więc do niniejszego tekstu. Obiecujemy, że nie będziecie tego żałować.

La Liga typy

Wraz z przejściem Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony La Liga typy zaczęły cieszyć się znacznie większą popularnością, aniżeli miało to miejsce w przeszłości. W najbliższej kolejce Lewego z uwagi na odniesioną kontuzję co prawda zabraknie, ale nie oznacza to oczywiście, że będziemy mogli narzekać także na brak emocji. Wręcz przeciwnie! Na hiszpańskich boiskach będzie działo się całkiem sporo. Szczegóły w paru poniższych akapitach.

Real Sociedad – Mallorca typy

Łączenie występów ligowych z grą w europejskich pucharach nie jest sprawą prostą. Na własnej skórze przekonują się o tym aktualnie zawodnicy Realu Sociedad. Ekipa z Kraju Basków przewodzi co prawda tabeli grupy D w Champions League, ale w La Lidze ich strata do ścisłej czołówki rośnie właściwie z meczu na mecz. Rywalizacja z Mallorcą w teorii powinna być okazją do zniwelowania tej straty. Zespół z San Sebastian zdaje się być przynajmniej o klasę lepszy od najbliższych rywali. Coś nam się wydaje, że niebawem będziemy tego naocznymi świadkami.

Sevilla – Real Madryt typy

Fani Sevilli oraz Realu Madryt są w tym momencie w zupełnie odmiennych humorach. Ci pierwsi wciąż liczą na marsz swoich pupili w górę ligowej tabeli. Kibice Galacticos marzą natomiast o tym, by Bellingham i spółka zasiadali na fotelu lidera jak najdłużej. Niewykluczone, że swoją cegiełkę do drugiego ze scenariuszów dorzuci niebawem sam wyżej wymieniony. 20-latek jest nadal w kapitalnej formie, co zostało udowodnione także podczas meczów reprezentacyjnych. Defensywa Los Nervionenses powinna zatem powoli się zacząć bać. Zatrzymać tego potwora będzie bowiem piekielnie trudno.

FC Barcelona – Athletic Bilbao typy

To jak Duma Katalonii poradzi sobie z Athleticiem Bilbao bez swojego najlepszego strzelca jest sporą zagadką. Z jednej strony Ferran Torres oraz inni atakujący Blaugrany już kilkukrotnie stawali na wysokości zadania. Z drugiej jednak podopieczni Ernesto Valverde to naprawdę solidna firma. Sam menadżer będzie mieć zresztą na pewno ochotę, by urwać cenne oczka swojemu byłemu pracodawcy. Zapowiada nam się zatem doprawdy pasjonujące starcie.

Jak tworzymy La Liga typy?

Jeszcze zanim każda z powyższych propozycji trafi na łamy portalu, jest poddawana skrupulatnej analizie. Pod uwagę bierzemy zarówno aktualną formę, doniesienia medialne na temat sytuacji panującej wewnątrz zespołu, a także historię bezpośrednich starć pomiędzy wybranymi ekipami. Wbrew pozorom każda z tych składowych ma znaczący wpływ na powodzenie całego zakładu. My zrozumieliśmy już dawno temu. Teraz pora również na Was.