Lech – Piast typy, transmisja, gdzie obejrzeć? Zapowiedź, kursy i analiza meczu (28.08.2022)

Lech Poznań poznał już swoich rywali w fazie grupowej Ligi Konferencji, ale czas wrócić na krajowe podwórko. Kolejorz chcąc poprawić swoją sytuację w ligowej tabeli, musi wygrać z Piastem Gliwice. Mecz ma ciekawy podtekst i emocji na pewno w nim nie zabraknie.

Lech Poznań – Piast Gliwice typy bukmacherskie

Przygotowaliśmy przed meczem Lech – Piast typy, których analizy znajdziesz w dalszej części tekstu.

Po awansie Lech pójdzie za ciosem?

Lech Poznań awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji, ale w Luksemburgu sporo musiał się napocić, by to się ziściło. Do tej pory Kolejorz w tym sezonie nie potrafił dzielić europejskich rozgrywek z krajowym podwórkiem. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że Lech Poznań zajmuje w PKO Ekstraklasie przedostatnie miejsce, z dorobkiem zaledwie 1 punktu, w czterech rozegranych meczach. Gorsza jest tylko Miedź Legnica. Piast Gliwice u progu sezonu 2022/23 także nie zachwyca. 6 punktów w 5 meczach to wynik znacznie poniżej oczekiwań i wydaje się, że też poniżej możliwości podopiecznych Waldemara Fornalika.

lech piast typy

Mamy kilka podstaw ku temu, że mecz Lech Poznań – Piast Gliwice będzie emocjonującym widowiskiem. Raz, że obie drużyny mają coś do udowodnienia swoim kibicom. Kolorytu nadaje też postać Damiana Kądziora. Lech czynił starania o dynamicznego skrzydłowego, wysyłając do Gliwic co rusz wyższe oferty. Ostatecznie Piast miał jednak odrzucić propozycję 800 tysięcy euro i wbił szpileczkę Kolejorzowi, przedłużając z Kądziorem kontrakt.

Nasze na Lech – Piast typy to wygrana Kolejorza oraz obie strzelą gola. Zacznijmy od pierwszej prognozy. Uważamy, że Lech może być niesiony na fali awansu do Ligi Konferencji. Emocje z europejskimi pucharami chwilowo opadły, a to może pozwolić zacząć odrabiać straty w lidze. Piast też nie jest w najwyższej formie, a historia bezpośrednich spotkań przemawia za ekipą z Poznania. Lech nie przegrał z Piastem siedmiu ostatnich meczy, wygrywając w tym czasie pięć razy, w tym dwa ostatnie mecze. Po raz ostatni Lech – Piast odbył się w maju 2022 roku i wówczas Kolejorz wygrał w Gliwicach 2:1.

Piast ma jednak czym postraszyć w ofensywie, a linia obrony Lecha, trapiona problemami nie gra perfekcyjnie. To pozwala nam sądzić, że obie drużyny wpiszą się na listę strzelców. Wszak, taka sytuacja miała miejsce w 2 z 3 ostatnich ligowych meczy Lecha Poznań.

Transmisja Lech – Piast. Gdzie obejrzeć na żywo?

Transmisja aż na trzech kanałach jednocześnie: Canal+ Premium, Canal+ 4K Ultra HD oraz Canal+ Sport 3. Transmisja internetowa dostępna będzie na platformie Canal+ Online.

O której początek spotkania Lech Poznań – Piast Gliwice?

Mecz odbędzie się 28 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17:30.