Lech Poznań – Jagiellonia Białystok typy, kursy i zapowiedź (27.05.2023)

W 34. kolejce PKO BP Ekstraklasy dojdzie do konfrontacji Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. Przed tym pojedynkiem przedstawiamy wam kapitalne Lech Poznań – Jagiellonia Białystok typy.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok typy i przewidywania

Czas omówić nieco szerzej przygotowane przez nas Lech Poznań – Jagiellonia Białystok typy. Przede wszystkim przeczuwamy, że w tym spotkaniu zwycięstwo odnotują miejscowi. Czym podyktowana jest taka prognoza? Na uwadze mamy fakt, że ekipa poznańskiego Kolejorza zwyciężyła trzy ostatnie bezpośrednie starcia z Jagiellonią. To chyba mówi samo za siebie i pokazuje, że poznaniacy mają sposób na pokonywanie zespołu ze stolicy Podlasia.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok typy

Poza tym przeczuwamy, że pierwszego gola w tym starciu strzeli drużyna białostockiej Jagiellonii. Ten zespół zdobył premierową bramkę aż w czterech z ostatnich pięciu meczów przeciwko Lechowi. Ta statystyka podpowiada więc, że można przypuszczać, iż tym razem również “Jaga” znajdzie sposób na otwarcie wyniku rywalizacji. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

Warto odnotować, że obecnie Lech Poznań znajduje się na trzecim miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Ma na koncie 58 punktów. Jagiellonia Białystok jest natomiast dwunasta. Do tej pory wywalczyła 41 “oczek”.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok ostatnie wyniki

Jak ostatnimi czasy radziły sobie te dwie drużyny? Lech ewidentnie znalazł się na fali. Jagiellonia natomiast grała w “kratkę”.

Ostatnie mecze Lecha Poznań

 • Korona Kielce – Lech Poznań 0:3
 • Raków Częstochowa – Lech Poznań 0:2
 • Lech Poznań – Cracovia 3:0

Ostatnie mecze Jagiellonii Białystok

 • Jagiellonia Białystok – Cracovia 1:1
 • Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 5:1
 • Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:1

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok bezpośrednie mecze

Do ostatniego pojedynku Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok doszło 12 listopada 2022 roku. Wtedy górą był Kolejorz.

 • Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:2
 • Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:1
 • Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 3:0

Wcześniej również dwukrotnie wygrywała drużyna poznańskiego Lecha. Najpierw było 3:0, a potem Kolejorz zwyciężył 2:1. Poznaniacy mają więc patent na Jagiellonię.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok kursy bukmacherskie

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok typy przedstawione przez bukmacherów nie pozostawiają złudzeń. Murowanym faworytem tego spotkania jest Kolejorz. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie sensacją.

 • Wygrana Lecha Poznań: 1,30
 • Remis: 5,50
 • Wygrana Jagiellonii Białystok: 10,00

Gdzie oglądać Lech Poznań – Jagiellonia Białystok? Transmisja

Do konfrontacji Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok dojdzie w ramach 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy. To starcie będzie można śledzić nie tylko z perspektywy trybun, ale i w telewizji.

Mecz odbędzie się 27 maja 2023 roku. Początek rywalizacji obu ekip przewidziano na godzinę 17:30. Emocji zapewne nie zabraknie!

Wiesz już zatem, o której Lech Poznań – Jagiellonia Białystok początek widowiska. Spotkanie będzie można śledzić między innymi na antenie Canal+ Sport.

Oczywiście dostępny będzie też stream online. Zostanie on udostępniony w aplikacji Canal+ online.