Lech Poznań – Ruch Chorzów typy i kursy bukmacherskie (4.11.2023)

Przed nami emocje związane z meczem czternastej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Tym razem przedstawiamy wam najlepsze Lech Poznań – Ruch Chorzów typy. Koniecznie sprawdźcie, co przewidujemy w kontekście pojedynku w stolicy Wielkopolski. Faworyt tego starcia jest bardzo wyraźny.

Lech Poznań – Ruch Chorzów typy bukmacherskie

Zanim omówimy nasze Lech Poznań – Ruch Chorzów typy, musimy oczywiście zajrzeć do tabeli PKO BP Ekstraklasy. Aktualnie liderem tego zestawienia jest Śląsk Wrocław, który ma na koncie 27 punktów. Lech znajduje się natomiast na trzeciej lokacie, z dorobkiem 25 “oczek”. Ruch Chorzów zaś jest przedostatnią siłą najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Ta drużyna uzbierała jedynie osiem punktów.

Lech Poznań - Ruch Chorzów typy

Nikogo zatem nie powinny dziwić przewidywania, że Lech Poznań wygra to spotkanie. Kolejorz niewątpliwie ma dużo większy potencjał, co udowadniał w dotychczasowych spotkaniach PKO BP Ekstraklasy. Warto również odnotować, że Lech pokonywał zespół z Chorzowa w pięciu ostatnich bezpośrednich pojedynkach.

Jest jeszcze jedna, bardzo istotna prognoza. Chodzi o kwestię pierwszej bramki. My przeczuwamy, że wynik rywalizacji otworzy Lech. Skąd takie przeczucie? W tym przypadku uwzględniliśmy to, iż Kolejorz strzelił pierwszego gola w dwunastu z ostatnich piętnastu meczów.

Lech Poznań – Ruch Chorzów kursy bukmacherskie

Czas na kilka zdań na temat kursów bukmacherskich. Kurs 1,35 to wskaźnik na triumf Lecha Poznań. W przypadku remisu mnożnik to 5,15, a kurs na wygraną Ruchu Chorzów wynosi 8,70.

Niewątpliwie są to bardzo wymowne wartości. Jasno wskazują one na to, że zdecydowanie większe szanse na triumf ma zespół Lecha Poznań. Każdy inny wynik niż triumf poznańskiej Lokomotywy będzie tutaj niemałym zaskoczeniem. My takiej niespodzianki nie przewidujemy. Uważamy, że Kolejorz zrobi tu swoje i powiększy dorobek punktowy o kolejne trzy “oczka”. Czas pokaże, czy mamy rację.

Lech Poznań – Ruch Chorzów bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Ostatni bezpośredni pojedynek tych ekip miał miejsce 22 kwietnia 2017 roku. Wtedy Lech wygrał 3:0. Wcześniej Lech pokonywał drużynę z Chorzowa 5:0 (4.11.2016) oraz 3:0 (21.09.2016).

Jeżeli chodzi o ostatnie wyniki tych ekip, to Lech ma za sobą remis z Cracovią 1:1 i Jagiellonią Białystok 3:3, a także wygraną z ŁKS-em Łódź 3:1.

Ruch Chorzów natomiast ostatnio zremisował 2:2 ze Śląskiem Wrocław, zaś wcześniej przegrał z Pogonią Szczecin 0:3. Zremisował też z Puszczą Niepołomice 2:2.

Gdzie oglądać Lech Poznań – Ruch Chorzów? Transmisja i godzina

Pojedynek Lech Poznań – Ruch Chorzów odbędzie się w ramach 14. kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Spotkanie przewidziano na 4 listopada 2023 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi natomiast o godzinie 20:00.

Czy będzie transmisja online? Jak najbardziej tak. Spotkanie zobaczysz na Canal+ online.

To jednak nie wszystko. Mecz będzie można oglądać również na takich kanałach jak Canal+ 4K Ultra, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Sport.