Lech – Warta typy i zakłady bukmacherskie ✔️ 28/11/2021

Lech Poznań jest faworytem meczu z Zielonymi. Jednak, jak dobrze wiemy, derby rządzą się swoimi prawami. Czy Warta Poznań sprawi niespodziankę?

Typy bukmacherskie na Lech Poznań – Warta Poznań

Poznaj nasze trzy prognozy, a w dalszej części przeczytaj krótką zapowiedź i analizy meczu.

Lech Warta typy

Faworyzowany Lech zagra, jak o swoje?

Lech Poznań, który jest liderem PKO Ekstraklasy, jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Ekipa Macieja Skorży dzięki ostatniemu zwycięstwu nad Piastem Gliwice wróciła na zwycięską ścieżkę. Kolejorz jest niepokonany od dziewięciu spotkań. Warta Poznań przegrała ostatnio u siebie 1:2 z Wisłą Płock, a w ostatnich 12 meczach w lidze, wygrała tylko jeden raz.

To dlatego Lech – Warta typy kładziemy na szalę zdecydowanie po stronie gospodarzy. Stawiamy wygraną Kolejorza z handicapem -1.5 gola, co oznacza, że Lech musi wygrać co najmniej dwoma golami. Czy jest na to szansa? Patrząc na to, że 7 z ostatnich 10 wygranych Lecha owocowało w co najmniej dwubramkowe zwycięstwa, to jak najbardziej tak. Warta to drużyna, która potrafi sporo przyjąć, a defensywa Zielonych wygląda momentami, jak szwajcarski ser. Tylko raz na pięć bezpośrednich spotkań, Warta straciła z Lechem mniej, niż dwa gole i jeszcze nigdy nie pokonała Kolejorza.

Nasze kolejne przed Lech – Warta typy dotyczą tego, że nie będzie BTTS. Mówiąc wprost, nie spodziewamy się, że Warta Poznań zdobędzie bramkę/bramki. W dotychczas rozegranych pięciu bezpośrednich meczach, Lech zachował trzy razy czyste konto. Dodatkowo w 12 z ostatnich 15 meczy Warty tylko jedna drużyna strzelała gole. Zakładając, że wygra Lech, samo nasuwa się, że obie drużyny nie strzelą. Stawiamy też zakłady na to, że Lech otworzy wynik meczu. To naturalna kontynuacja dwóch wcześniejszych typów.

Braki kadrowe

W Lechu wciąż do zdrowia wraca van der Hart. Zdecydowanie dłuższa jest lista nieobecności po stronie Warty Poznań. Jakóbowski, Pleśnierowicz, Sopoćko, Ławniczak. – bez tych graczy będą musieli sobie poradzić na Bułgarskiej popularni Zieloni, którzy już i tak, są skazywani niemal jak na pożarcie.

Bezpośrednie mecze

Do tej pory Lech Poznań grał z Wartą Poznań pięciokrotnie. Cztery mecze padły łupem Kolejorza, a jeden z nich zakończył się wynikiem remisowym. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się 26 lutego 2021 roku, kiedy Lech na wyjeździe ograł Wartę 2:1. Wynik meczu otworzył Kuzimski, ale Lech w ostatnich 10 minutach odwrócił losy spotkania, za pomocą trafień Johanssona i Tiby w doliczonym czasie gry.

Gdzie Lech – Warta transmisja na żywo?

Mecz pokaże TVP Sport, a także Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek Derbów Poznania o godzinie 15:00, a dodatkowo będzie dostępna z niego transmisja online na stronach TVP Sport i Canal+ Sport Online. Emocji na pewno nie zabraknie!

Gdzie znaleźć najlepsze na Derby Poznania, Lech – Warta kursy?

W naszym odczuciu to 3, Betfan oraz Betclic posiadają najbardziej korzystne na mecz Lech Poznań – Warta Poznań kursy. Sprawdź i porównaj ich oferty. Wybierz najwyższe kursy na zakłady, które chcesz postawić.

Pytania o mecz

  • Jaki jest bilans bezpośrednich meczy?

Lech grał z Wartą 5-krotnie. Cztery razy wygrał i raz zremisował.

  • Gdzie transmisja?

TVP Sport, Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 3.