Lechia – Legia typy, kursy, transmisja, gdzie oglądać? (08.11.2022)

Raptem kilka dni po meczu ligowym zespoły z Gdańska oraz Warszawy spotykają się także w meczu Fortuna Pucharu Polski. Czy Wojskowi ponownie okażą się lepsi? Lechia – Legia typy, kursy, zakłady.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (8.11.2022)

Mimo iż od 1/8 finału do meczu o zwycięstwo w całych rozgrywkach pucharowych jest jeszcze bardzo daleko, to już na tym etapie zmagań dochodzi do naprawdę ciekawych starć. Jednym z nich jest bez wątpienia rywalizacja Lechia Gdańsk – Legia Warszawa.

Zespół ze stolicy pod wodzą Kosty Runjaica próbuje powrócić na należne im miejsce. W tabelki PKO Ekstraklasy Wojskowi ustępują jedynie Rakowowi Częstochowa, jednak raczej niewiele wskazuje na to, jakoby w najbliższym czasie mieli go wyprzedzić i zająć pozycję lidera. Jedyna nadzieja więc w Fortuna Pucharze Polski.

lechia-legia-typy

Gdańszczanie jeszcze parę tygodni temu znajdowali się w poważnych tarapatach z uwagi na pobyt w strefie spadkowej. Wygrane nad Zagłębiem Lubin oraz Stalą Mielec nieco zmieniły ich sytuacje. Można powiedzieć, że pojawiło się małe światełko w tunelu, aczkolwiek do pełni szczęście brakuje jeszcze całkiem sporo.

Być może także dla nich rozgrywki pucharowe okażą się swoistym zbawieniem. Najpierw trzeba byłoby jednak pokonać drużynę ze stolicy. Rodzi się tylko pytanie, czy podopiecznych Marcina Kaczmarka stać na taki wyczyn.

Lechia – Legia wyniki bezpośrednich meczów

  • Legia – Lechia 2:1
  • Legia – Lechia 2:1
  • Lechia – Legia 3:1
  • Legia – Lechia 3:2
  • Lechia – Legia 0:1

W ostatnich latach Lechistom tylko raz udało się znaleźć sposób na pokonanie zespołu z Warszawy. Mając na uwadze aktualne dyspozycje obydwu ekip, nie liczylibyśmy raczej na to, że podobna sytuacja się powtórzy.

Lechia – Legia typy bukmacherskie

Najpierw Cię ignorują, potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą, a na końcu wygrywasz. Ten cytat z Mahatmy Gandhiego idealnie pasuje do sytuacji Josue. Pomocnika warszawskiej Legii dopiero co próbowano wypchnąć ze stołecznego klubu, argumentując to jego wyjątkowo słabą dyspozycją. Aktualnie Portugalczyk to jeden z najlepszych zawodników w całej PKO Ekstraklasie, o czym przekonała się ostatnio dobitnie między innymi Jagiellonia Białystok, której to wychowanek FC Porto zaaplikował aż trzy bramki.

Bardzo prawdopodobne, że także przeciwko kiepsko dysponowanej Lechii 33-latek spróbuje zostać jedną z najjaśniejszych postaci na boisku. Czy dzięki temu Wojskowi awansują do dalszej fazy pucharu? Takiego jesteśmy zdania, stąd też podobnego typu zakład pojawił się w tekście Lechia – Legia typy.

Lechia – Legia kursy bukmacherskie

Wygrana Lechii – 3.35

Remis – 3.50

Wygrana Legii – 2.11

Legalni polscy bukmacherzy nie mają najmniejszych wątpliwości, że to przyjezdni zgarną w tym meczu pełną pulę. Trzeba jednak przyznać, że kurs na triumf Legionistów jest dość wysoki. To zapewne z uwagi na prawdopodobne zmiany w wyjściowej jedenastce względem niedawnego starcia ligowego. Nawet z kilkoma zawodnikami z głębokiej rezerwy warszawianie posiadają dużo więcej atutów, które prawdopodobnie pozwolą im rozstrzygnąć losy tej potyczki na swoją korzyść.

Lechia – Legia gdzie oglądać?

Jako że stacja Polsat posiada wyłączne prawa do relacjonowania rozgrywek Pucharu Polski, to z meczu Lechia – Legia transmisja będzie rzecz jasna dostępna na antenach Polsatu Sport. Początek przekazu na żywo we wtorek 8 listopada o godz. 20:30.