Legia Warszawa – Jagiellonia typy i kursy (07.04.2024)

Takiego układu sił w górnych rejonach tabeli jeszcze przed startem bieżącego sezonu nie spodziewał się prawdopodobnie nikt. Piłka nożna pisze jednak piękne scenariusze. Czy zawodnikom z Podlasia uda się zapisać kolejną kartkę swojej pięknej historii? Oto Legia Warszawa – Jagiellonia typy, w których postarałem się przeanalizować to starcie bardzo dogłębnie.

Legia Warszawa – Jagiellonia typy bukmacherskie

Mógłbym spróbować czarować, udając jednocześnie wszechwiedzącego, ale podejdę jednak do tematu całkowicie uczciwie. Naprawdę cenię sobie warsztat Adriana Siemieńca, aczkolwiek gdyby ktoś powiedział mi we wrześniu, że Duma Podlasia będzie biła się zaciekle o tytuł mistrzowski, to prawdopodobnie kazałbym popukać mu się w czoło.

legia-jagiellonia-typy

Mamy już kwiecień i wychodzi na to, że jesteśmy już bardzo blisko rozstrzygnięć, w których to głównymi aktorami wcale nie będą zawodnicy Legii oraz Lecha, ale właśnie Jagielloni bądź też wrocławskiego Śląska. Dla atrakcyjności rozgrywek PKO Ekstraklasy to wiadomość niemalże idealna. Monopol na wygrywanie w polskiej elicie chyba nie istnieje i niech zostanie tak jak najdłużej.

Długo zastanawiałem się, jakie Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok typy zaproponować Ci w ramach niniejszego pojedynku. Finalnie wybór padł na dwa zakłady związane mocno z golami. Pierwszy dotyczy dorobku bramkowego obu zespołów. Uważam, że zarówno Wojskowi jak i białostocczanie zanotują przynajmniej po jednym trafieniu.

Na tablicy wyników po końcowym gwizdku powinno tak w ogóle widnieć nie mniej niż trzy bramki. Szkoleniowiec Jagi nie zmienia zbytnio taktyki, nawet w meczach z dużo mocniejszymi rywalami. Każdy, kto wybierze się w to niedzielne popołudnie na Łazienkowską, na nudę narzekać raczej tym razem nie powinien.

Legia Warszawa – Jagiellonia kursy bukmacherskie

Dla legalnych polskich bukmacherów murowanym faworytem opisywanego starcia jest Legia Warszawa. Kurs na zwycięstwo Wojskowych wynosi aktualnie 1.93. Przelicznikiem równym dokładnie 3.85 opisano natomiast prawdopodobieństwo triumfu gości. Gdzieś pośrodku obu tych wartości jest kurs na podział oczek. W ofercie Fortuny remis okraszono taki scenariusz wartością 3.65.

Legia Warszawa – Jagiellonia bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Marzenia o zdobyciu podwójnej korony przez Jagiellonię trzeba będzie odłożyć co najmniej na kolejny sezon. Żółto-czerwoni przed kilkoma dniami przegrali próbę nerwów z Pogonią i to właśnie podopieczni Jensa Gustafssona podejmą ostatecznie Wisłę Kraków w wielkim finale Pucharu Polski.

Josue i spółka sprawiają natomiast wrażenie zespołu, który zdołał się wreszcie wydostać z dołka. Co prawda dwie kolejne wygrane niewiele jeszcze znaczą, ale nie da się ukryć, że poprawa jest i to stosunkowo widoczna.

W najnowszej historii bezpośrednich potyczek obydwu ekip da się dostrzec sporą dominację warszawian. Ostatnie ze spotkań padło aczkolwiek łupem Jagi. Coś nam się wydaje, że nie było to jeszcze jej ostatnie słowo.

Legia Warszawa – Jagiellonia przewidywane składy

Na kilka godzin przed oficjalnym rozpoczęciem tego spotkania wiele wskazuje na to, że obaj szkoleniowcy poślą do boju następujące jedenastki:

Legia: Hładun – Morishita, Pankov, Augustyniak, Kapuadi, Ribeiro – Celhaka, Elitim – Josue, Pekhart, Gual

Jagiellonia: Alomerovic – Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik – Romanczuk, Nene – Marczuk, Imaz, Hansen – Pululu

Gdzie oglądać Legia Warszawa – Jagiellonia? Transmisja i godzina

Przekaz live z tego pojedynku będzie dostępny na antenach Canal+Sport 3, Canal+Premium oraz Canal+4K Ultra. Pierwszy gwizdek meczu zaplanowano na godz. 17:30 w dniu 7 kwietnia 2024 roku.