Legia – Lech typy i kursy bukmacherskie (12.11.2023)

Przed nami hit 15. serii gier PKO Ekstraklasy. Jak wyglądają Legia – Lech typy, które dla Was przygotowaliśmy? Oto szczegóły, z którymi warto się zapoznać, zanim obstawicie Derby Polski.

Legia Warszawa – Lech Poznań typy bukmacherskie

Jeśli jakieś starcie można byłoby określać mianem piłkarskich derbów Polski, to taki przydomek bez chwili zawahania można byłoby przypisać potyczce warszawian z zespołem mającym swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski.

Myli się jednak ten, kto sądzi, że będzie to spotkanie jednostronne. Kosta Runjaic oraz John van den Brom już na pewno zadbają o dostateczną mobilizację swoich podopiecznych. Legia Warszawa – Lech Poznań typy na przynajmniej jedno trafienie po każdej ze stron będą miały zatem zdecydowaną rację bytu.

legia-lech-typy

Więzi piłkarzy z kibicami zarówno w przypadku Wojskowych jak i Kolejorza są dość mocne. Zawodnicy są doskonale świadomi tego, że dla najbardziej zagorzałych fanatyków nie ma w kalendarzu gier PKO Ekstraklasy równie istotnego meczu co odpowiednio ten z Lechem oraz Legią.

Mimo iż większość tych graczy to piłkarze bardzo doświadczeni, to przy kilkudziesięciotysięcznym tłumie emocje bardzo często biorą górę. Naszym skromnym zdaniem przed Piotrem Lasykiem zatem niezwykle wymagający wieczór. 44-latek powinien tym samym co najmniej pięciokrotnie karać zawodników obydwu drużyn. Oczywiście niewykluczone, że dokona się to znacznie częściej, ale dla bezpieczeństwa proponujemy Wam nieco niższą linię.

Lubiący nieco większe ryzyko mogą także skusić się na zakłady dotyczące ewentualnego podyktowania rzutu karnego. Od zarania dziejów mecze z Legii oraz Lecha są pełne kontrowersji, stąd też kolejny taki przypadek absolutnie by nas nie zdziwił.

Legia Warszawa – Lech Poznań kursy bukmacherskie

Zdaniem legalnych polskich bukmacherów na czele Betcliciem to gospodarze są wyraźnym faworytami tego meczu. Kurs na ich wygraną oscyluje aktualnie wokół 2.20. Przelicznik na triumf Lechitów jest zdecydowanie wyższy i wynosi jakieś 3.25. Na 3.40 wyceniono natomiast podział oczek, co naszym skromnym zdaniem idealnie odzwierciedla szanse wystąpienia takiego rozstrzygnięcia.

Legia Warszawa – Lech Poznań bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Nie można jeszcze chyba mówić o jakimś wielkim skoku jakościowym, ale da się zauważyć, że Wojskowi powracają powoli na zwycięską ścieżkę. Idealnym dowodem tego była chociażby dwubramkowa wygrana nad Zrinjskim w Lidze Konferencji Europy.

Lechici od momentu październikowej porażki z Pogonią także mają passę kilku meczów bez porażki z rzędu. Nie licząc Jagiellonii, nie byli to jednak rywale z najwyższej krajowej półki. Ciężko więc zgadywać, jak poznaniacy spiszą się z tak trudnym przeciwnikiem jak Legia. Nieco ponad dwa lata temu udało im się pokonać Legionistów na ich terenie. Niewykluczone, że uda się to teraz powtórzyć.

Gdzie oglądać Legia Warszawa – Lech Poznań? Transmisja i godzina

Ogromna popularność tego pojedynku sprawia, iż będzie on transmitowany na antenach aż trzech różnych stacji telewizyjnych. Będą to kolejno Canal + Sport 3, Canal + Premium, Canal +  4K Ultra oraz TVP Sport. W internecie relacja live znajdzie się natomiast na stronie internetowej sport.tvp.pl, aplikacji TVP Sport, a także w serwisie Canal + online. Początek spotkania zaplanowano natomiast na godz. 17:30 w dniu 12 listopada 2023 roku.