Legia zaskoczyła Leicester i jest na drodze do awansu!

Legia zaskoczyła Leicester i jest na drodze do awansu!

Niewiarygodne! Choć wierzyło w to niewielu, to stało się. Skazywana na pożarcie Legia Warszawa pokonała Leicester 1:0 i po dwóch meczach jest liderem grupy C w Lidze Europy! Zwycięstwu nie umniejsza nawet fakt, że “Lisy” na boisko od pierwszej minuty wybiegły bez kilku najważniejszych postaci.

Legia Warszawa wygrywa z Leicester i z kompletem punktów jest liderem tabeli

Zacznijmy od pytania, czy Legia awansuje do fazy pucharowej Ligi Europy? Bukmacherzy już przyjmują na to zakłady oraz na najbliższy mecz z Napoli. Poniżej prezentujemy najciekawsze kursy bukmacherskie:

Przed startem Ligi Europy niewielu wierzyło, że Legioniści będą w stanie tak dobrze punktować. Do gry można mieć pewne zastrzeżenia, bo “Wojskowi” miewają przestoje, ale wyniki bronią ekipę Michniewicza. Warto zauważyć, że przed początkiem fazy grupowej, Legia borykała się ze swoimi problemami, a w polskiej lidze, cóż, szło marnie. Czesław Michniewicz “dostał” jednak kilku graczy i kapitalnie poukładał warszawskie klocki. Legia zaczęła mecz z Leicester z impetem i pierwsze 30 minut z hakiem należało do “Wojskowych”. W 31 minucie gry, Mahir Emreli wyłuskał piłkę przed polem karnym, podciągnął na 14. metr i kropnął po długim rogu nie do obrony. Kasper Schmeichel nawet nie drgnął. Owszem, po tym golu, błyskawicznie do głosu doszły popularne “Lisy”. Leicester narzucił swój styl gry, a po przerwie, kiedy na boisku pojawiły się najważniejsze ogniwa w ekipie gości, dominacja reprezentantów Premier League była jeszcze większa. Legia nie dała się jednak pokonać. Pomogło szczęście, ale też dobrze grała warszawska defensywa. W końcówce Legia, a właściwie to Kastrati miał dwie idealne szanse, aby postawić przysłowiową kropkę nad “i”. Nie wykorzystał jednak ich, a Legia o zwycięstwo drżała do piątej minuty doliczonego czasu gry. Na szczęście się udało.

Czesław Michniewicz Legia

Podopieczni Czesława Michniewicza mają sześć punktów po dwóch meczach Ligi Europy – ze Spartakiem Moskwa i Leicester  City. Teraz Legię czeka pojedynek z Napoli, który zostanie rozegrany 21 października w Neapolu. Póki co, tabela grupy C Ligi Europy prezentuje się wybornie:

  1. Legia Warszawa 6 pkt.
  2. Spartak Moskwa 3 pkt.
  3. Napoli 1 pkt.
  4. Leicester 1 pkt.