Lewart przegrał z gwiazdami Górnika Łęczna

Dzień 30 grudnia 2017 r. na pewno zapisze się w kartach historii klubu z Lubartowa. To właśnie tego dnia otwarto nowy obiekt przy ulicy Parkowej, na którym swoje mecze rozgrywał będzie Lewart. Z tej okazji doszło do pojedynku pomiędzy drużyną gospodarzy a zespołem gwiazd Górnika Łęczna. Spotkanie zakończyło się triumfem zielono-czarnych, którzy pokonali ekipę Łukasza Mierzejewskiego 1:0. Gola na wagę triumfu zdobył z rzutu karnego Veljko Nikitović.

KOMENTARZ TRENERA

Łukasz Mierzejewski:Zagraliśmy dwa razy po 30 minut. Na boisku było ostro, nikt nie odstawiał nogi, goście postawili nam trudne warunki i niestety nie udało się wygrać. Z gry jestem zadowolony, myślę, że wszyscy się dobrze bawili. Gra na takim boisku to sama przyjemność. Mamy się teraz czym chwalić i wszyscy będą mieli pożytek z tego obiektu. Obyło się bez kontuzji. Nie zagrał u nas żaden nowy zawodnik, był jedynie Dawid Pożak, który wystąpił gościnnie. Ten zawodnik chyba nie bierze pod uwagę przenosin do naszego klubu, mimo że bardzo byśmy chcieli (śmiech). Na nowe twarze trzeba jeszcze trochę poczekać. Mamy plan, żeby wcześniej rozpocząć przygotowania. Prawdopodobnie wrócimy do treningów już 8 stycznia.

Lewart Lubartów – Gwiazdy Górnika Łęczna 0:1 (0:1)
Bramka: Veljko Nikitović 29′ (rzut karny)

Lewart: Parzyszek – T. Mitura, Piasek, Iskierka, Paździor, Stalęga, R. Mitura, A. Pikul, D. Pikul, Adamczuk, Dunda oraz Mierzejewski, Pożak (gościnnie), Sowa, Pęksa, Golda, Szkutnik, Pydyś, Majewski, Terlecki, Sikora.

Górnik: Prusak – G. Bronowicki, P. Bronowicki, Oziemczuk, Nikitović, Nazaruk, Błaziak, Myśliwiec, Rusek, Zagrodniczek, Polikowski, Michalak, Czarnocki, M. Fiedeń, Grzywa, Dadasiewicz.