Lider na dłużej w Górniku

Nowy, dwuletni kontrakt z Górnikiem Łęczna podpisał Grzegorz Bonin. To ważna wiadomość dla wszystkich sympatyków zielono-czarnych, bo doświadczony skrzydłowy to niekwestionowany lider zespołu z Lubelszczyzny.

Grzegorz Bonin do Górnika Łęczna trafił przed sezonem 2013/2014. Zielono-czarni występowali wówczas na poziomie I ligi, a już rok później awansowali do Lotto Ekstraklasy. “Boniek” z miejsca stał się kluczowym piłkarzem łęcznian i tak jest do dziś.

Po spadku 34-latkiem zainteresowało się kilka ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej, ale wiadomo już, że były zawodnik Górnika Zabrze pozostanie na Lubelszczyźnie. Grzegorz Bonin związał się dwuletnią umową z zielono-czarnymi. – Jestem w Górniku już cztery lata i mam nadzieję, że zakończę w Łęcznej karierę. Moja rodzina dobrze się tutaj czuje. Atmosfera w szatni zawsze była dobra. Zdrowie jest, a gra w zielono-czarnych barwach cały czas mnie cieszy – tłumaczy doświadczony skrzydłowy, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu.

Warto odnotować, że do sztabu szkoleniowego zielono-czarnych dołączył Sebastian Leciak, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne. Młody trener pracował już m.in. w Górniku Zabrze, czy Bytovii Bytów. – Cieszę się, że dołączam do Górnika Łęczna, bo to klub, który nie jest anonimowy w polskiej piłce. W Łęcznej jest bardzo fajna baza oraz wielu życzliwych ludzi wokół klubu. Z trenerem Tomaszem Kafarskim pracujemy razem już rok czasu i dobrze nam się ta współpraca układa. Wierzę, że nasza praca przyniesie oczekiwane efekty – mówi coach.