Lider z Kraśnika przejechał się po Victorii

Lider z Kraśnika przejechał się po Victorii

Stal Kraśnik, Kryształ Werbkowice i Kłos Chełm to trzy zespoły, które po dwóch seriach spotkań na boiskach IV ligi lubelskiej legitymują się kompletem punktów. Ekipa Daniela Szewca swoją siłę udowodniła w Żmudzi, pokonując tamtejszą Victorię wynikiem 3:0.

KOMENTARZE TRENERÓW

Piotr Moliński: Piłka nożna to bardzo nieprzewidywalna gra. W Adamowie zagraliśmy znacznie słabiej, a wygraliśmy z Sokołem. Dziś byliśmy zdecydowanie lepsi, niż w sobotę, ale nic nam to nie dało. Pomijając pierwszą bramkę, gdzie rywal próbował dośrodkować, a wyszedł z tego strzał, po którym piłka wpadła do siatki, to dwa kolejne gole dla Stali padły po naszych prezentach. Co prawda wymuszonych, bo kraśniczanie dobrze pressowali, jednak można było tego uniknąć. Sumujący sytuacje bramkowe, mecz powinien zakończyć się remisem i przyjezdni nie powinni mieć pretensji. Przyznam jednak, że piłkarsko lepiej wyglądali goście. Reasumując, ta porażka jest za wysoka. Muszę pochwalić naszą młodzież. Robert Janusz i Jakub Fronc rozruszali naszą grę.

Daniel Szewc:W pierwszej połowie Victoria dobrze sobie poczynała, mimo że ograniczyła się do prostej gry. Z tej odsłony jestem bardzo zadowolony. Zagraliśmy naprawdę nieźle. Oprócz goli potrafiliśmy wykreować sobie sporo sytuacji. Najpierw trafił Ernest Skrzyński, potem udało mi się wykorzystać błąd obrońcy ze Żmudzi, który źle wybił piłkę. Druga część nie była już tak intensywna. Podświadomie skupiliśmy się bardziej na kontrolowaniu tego spotkania. Z czasem udało nam się wykorzystać kolejną pomyłkę gospodarzy. Bardzo cieszymy się z tego wyniku. Dawno nie wygraliśmy na wyjeździe, więc jesteśmy zadowoleni. Poza tym udało się wykorzystać wszystkie zmiany. Przypomnę, że graliśmy trzy dni temu, a przed nami kolejny trudny pojedynek. Na szczęście wszyscy są zdrowi, dzięki czemu możemy rotować składem, co mnie mocno cieszy.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Victoria Żmudź zagra na wyjeździe z Hetmanem Zamość (19 sierpnia, 17:00). Natomiast Stal Kraśnik podejmie Włodawiankę Włodawa (20 sierpnia, 16:00).

Victoria Żmudź – Stal Kraśnik 0:3 (0:2)
Bramki: Ernest Skrzyński 30′, Daniel Szewc 38′, Filip Drozd 70′

Victoria: Wasyniuk – Kołodziejczyk, Paskiv, Wagner, K. Sawa, Pogorzelec (78′ S. Sawa), Kasprzycki (78′ E. Olejniczak), Misztal (65′ Fronc), Sołtysiuk (56′ Tywoniuk), Fornal (72′ Janusz), Furta

Stal: Kijańczuk – Falisiewicz, Matysiak, Orzeł (60′ Chomczyk), Pietroń, Szewc (72′ Szczuka), Król, Skrzyński, Lutsyk (80′ Gajewski), Maj (65′ Zieliński), Drozd (78′ Żuber)

Żółte kartki: Mateusz Tywoniuk, Hubert Kołodziejczyk – Rafał Król, Adam Orzeł
Sędziował: Mateusz Garbaty (Zamość).