Liga Konferencji 2022/23 ćwierćfinały: kto gra i kiedy?

Liga Konferencji 2022/23 ćwierćfinały: kto gra i kiedy?

Przed nami ćwierćfinały Ligi Konferencji z udziałem ekipy poznańskiego Lecha. Sprawdźcie, kiedy odbywają się poszczególne spotkania i gdzie będzie można śledzić wszystkie te pojedynki. Miłej lektury!

Ćwierćfinały Ligi Konferencji 2022/23

  • Gent – West Ham, 13 stycznia 2023 roku, godz.: 18:45
  • Anderlecht – AZ Alkmaar, 13 stycznia 2023 roku, godz.: 21:00
  • Basel – Nice, 13 stycznia 2023 roku, godz.: 21:00
  • Lech Poznań – Fiorentina, 13 stycznia 2023 roku, godz.: 21:00

Rewanże:

  • AZ Alkmaar – Anderlecht, 20 stycznia 2023 roku, godz.: 18:45
  • Fiorentina – Lech Poznań, 20 stycznia 2023 roku, godz.: 18:45
  • Nice – Basel, 20 stycznia 2023 roku, godz.: 21:00
  • West Ham – Gent, 20 stycznia 2023 roku, godz.: 21:00

Gent – West Ham (1/4 finału Ligi Konferencji Europy)

Młoty w Premier League, a Młoty w Lidze Konferencji to dwie zupełnie inne drużyny. Na krajowym podwórku West Ham znajduje się tuż nad strefą spadkową i właściwie do ostatniej serii gier będzie prawdopodobnie musiał drżeć o swoją grę w angielskiej elicie w kolejnym sezonie. W europejskich pucharach postawa londyńczyków jest już zdecydowanie lepsza. Niebawem na własnej skórze będzie mogło się o tym przekonać belgijskie Gent. Jeśli mielibyśmy typować, to właśnie The Hammers powinni być w tej parze lepsi. Wszystko tradycyjnie zweryfikuje jednak boisko.

Anderlecht – AZ Alkmaar (1/4 finału Ligi Konferencji Europy)

Wyrzucenie poza burtę Ligi Konferencji Europy takich zespołów jak Villarreal czy też Lazio było jedną z największych sensacji poprzedniej fazy zmagań. Na ten moment Anderlecht oraz AZ Alkmaar trzeba zatem traktować już z największą możliwą powagą. Zupełnie nie potrafimy określić, kto miałby wyjść z tej pary zwycięsko, gdyż są to dwa kluby o bardzo zbliżonym potencjale. Dla każdego z nich awans do najlepszej czwórki będzie się równał największemu sukcesowi w XXI wieku. Determinacji i poświęcenia zabraknąć więc nie powinno.

Basel – Nice (1/4 finału Ligi Konferencji Europy)

Z perspektywy polskiego kibica rezultat batalii pomiędzy FC Basel a OGC Nice jest wyjątkowo istotny. To bowiem właśnie zwycięzca tego dwumeczu może być kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Johna van den Broma. Czy mamy wobec tego jakieś preferencje? Raczej nie. Obie ekipy prezentują w miarę równy poziom. Bukmacherzy dają nieco więcej szans na awans Francuzom, jednak my takiego rozstrzygnięcia aż tacy pewni byśmy nie byli.

Lech Poznań – Fiorentina (1/4 finału Ligi Konferencji Europy)

Wiele przesady nie będzie chyba w stwierdzeniu, iż dwumecz z Fiorentiną to najważniejszy pojedynek w całej dotychczasowej historii poznańskiego Lecha. Na szali jest przecież gra w najlepszej czwórce drużyn w Europie. Mając na uwadze aktualną formę Violi, łatwo oczywiście nie będzie, ale przecież w piłce nożnej miały już miejsce dużo większe niespodzianki. Nie pozostaje więc nic innego, jak mocno ściskać kciuki za zawodników Kolejorza.

Gdzie oglądać 1/4 finału Ligi Konferencji? Transmisja

Wyłączne prawa do transmitowania spotkań Ligi Konferencji Europy posiada platforma streamingowa Viaplay. Tak się jednak składa, że mecze z udziałem polskich drużyn rozgrywane na rodzimych obiektach można również śledzić na antenach TVP Sport, a także w aplikacji TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Półfinały Ligi Konferencji — kto z kim zagra w 1/2 finału?

Drabinka Ligi Konferencji wygląda tak, iż w półfinale na zwycięzcę potyczki Lecha z Fiorentiną czeka triumfator zmagań FC Basel z Niceą. Lepszy z pary Anderlecht – AZ Alkmaar spotka się natomiast z wygranym pojedynku