Szachtar – Sheriff typy, kursy, prognozy 07/12/2021

Konia z rzędem temu, kto spodziewał się, że to team z Ukrainy, a nie z Mołdawii zajmie trzecie miejsce w grupie D. Stawiamy jednak dolary przeciwko orzechom, że gdyby zawodnicy z Doniecka trafili na Mołdawian dysponowanych w pierwszym spotkaniu tak kiepsko jak w ostatnich meczach pucharowych, dziś oba kluby miałyby zupełnie inne cele. Nie ukrywamy, że z wypiekami na twarzy czekamy na pierwszy gwizdek tego starcia. Szachtar – Sheriff typy, kursy, prognozy. Miłej lektury.

Szachtar – Sheriff typy warte uwagi

Tak prezentują się nasze trzy najciekawsze typy bukmacherskie dotyczące omawianej potyczki:

szachtar-sheriff-typy

Ostatnia kolejka fazy grupowej Champions League elektryzuje kibiców na całym świecie, dlatego postanowiliśmy przeanalizować wszystkie mecze tych elitarnych rozgrywek z Szachtar – Sheriff włącznie. W innym artykule omówiliśmy choćby potyczkę PSG z Club Brugge.

Szachtar wygra mecz

Choć wielu typerów wieszczy w tym meczu niespodziankę, wydaje nam się, że tym razem takowej nie będzie. Sheriff w starciach rewanżowych z Interem i Realem, w niczym nie przypominał już drużyny, która zachwyciła piłkarską Europę kilka tygodni temu. Piłkarze z Doniecka będą chcieli wziąć srogi rewanż za wpadkę w pierwszej kolejce fazy grupowej. Okazało się, że tamta porażka zadecydowała o końcu ich gry w europejskich pucharach w sezonie 2021/2022.

Szachtar strzeli w 1. połowie

Ukraińsko-brazylijska jedenastka z Doniecka ruszy z atakami od pierwszej minuty. W piłkarzach na pewno jest sportowa złość po tym co wydarzyło się we wrześniu w Tyraspolu. Gospodarze udowodnili w weekend, że są w dobrej formie i zaaplikowali rywalom aż 6 goli. Naszym zdaniem, defensywa Sheriffa nie odbiega znacząco poziomem od tej, z jaką co tydzień Szachtar mierzy się w lidze. Gol w pierwszej połowie? Wydaje się bardzo prawdopodobne.

Gospodarze wygrają do zera

To propozycja dla tych, którzy szukają wyższego kursu i chcą zaryzykować nieco bardziej. Mecze z Interem i Realem uwypukliły słabość przedniej formacji Sheriffa na tle europejskich pucharów. W obu meczach wtorkowi goście praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką. Biorąc pod uwagę ten fakt, na mecz Szachtar – Sheriff typy tego rodzaju mają wszelkie uzasadnienie.  

Szachtar – Sheriff kursy

Różnice w kursach bukmacherskich na zwycięstwo gospodarzy są naprawdę znikome. Jak ma się natomiast sytuacja w przypadku szans przyjezdnych? Tego dowiecie się z niniejszego zestawienia.

Bukmacher Szachtar Remis Sheriff
3 1.56 4.20 6.20
STS 1.54 4.30 5.50
Betclic 1.54 4.40 5.80
forBET 1.54 4.40 5.80
PZBUK 1.55 4.20 5.75

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Ukraińcy są ostatnio bardzo dobrej dyspozycji. Czy to samo możemy powiedzieć o ekipie z Tyraspolu? O tym przeczytacie w poniższej tabeli:

Ostatnie bezpośrednie mecze
Sheriff – Szachtar 2:0 (15 września 2021)
Szachtar – Sheriff 0:4 (17 stycznia 2009)
Szachtar – Sheriff 2:0 (6 sierpnia 2003)
5 ostatnich spotkań Szachtara
Szachtar – Lwów 6:1
Inhułeć – Szachtar 0:1
Inter – Szachtar 2:0
Szachtar – Ruch Lwów 1:0
Kołos Kowaliwka – Szachtar 1:3
5 ostatnich spotkań Sheriffa
Petrocub – Sheriff 0:0
Sheriff – Dinamo-Auto 7:0
Sheriff – Real 0:3
Floresti – Sheriff 1:3
Sheriff – Zimbru 6:0

Szachtar – Sheriff przewidywane składy

Informacje zebrane w przestrzeni internetowej pozwoliły nam wytypować prawdopodobne jedenastki obydwu drużyn. Jeśli wierzyć tym informacjom, to będą one wyglądać następująco:

SZACHTAR: Trubin; Dodo, Vitao, Marlon, Matvienko; Maycon, Stepanenko; Tete, Pedrinho, Solomon; Fernando

SHERIFF: Athanasiadis; Costanza, Arboleda, Dulanto, Cristiano; Addo, S Thill; Souza, Kolovos, Castaneda; A Traore

Nie ukrywajmy, że potyczka ta będzie spotkanie dla prawdziwych piłkarskich koneserów. Tylko szaleniec wybrałby przecież śledzenie tego spotkania, podczas gdy w tym samym czasie mógłby również oglądać chociażby rywalizację pomiędzy Milan a Liverpoolem czy też Realem a Interem. Mimo to liczymy, że piłkarze postarają się o zapewnienie dość ciekawego widowiska. Wszak w składzie gospodarzy jest przecież kilku graczy, którzy mają za sobą dość bogatą karierę.

Szachtar – Sheriff prognozy

Sądzimy, że Sheriff będzie zmuszony od początku do gry w głębokiej defensywie. Kopciuszek, który napsuł tak wiele krwi faworytom, prezentuje taki styl od startu fazy grupowej. Punkty zawdzięcza niezwykle efektywnie wyprowadzanym kontrom. W naszej opinii Szachtar jest jednak w na tyle dobrej formie, że we wtorek udowodni swoją wyższość nad rywalem.

Szachtar – Sheriff pytania użytkowników

  • Kto jest faworytem meczu Szachtar Donieck – Sheriff Tyraspol?

Pierwsze spotkanie rozgrywane w Tyraspolu zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem Sheriffa. Zespół w Mołdawii spróbuje powtórzyć ten sukces w delegacji, co nie zmienia faktu, że zdecydowanym faworytem będzie Szachtar.

  • Szachtar – Sheriff typy, co warto grać?

Zważywszy na to co stało się 15 września, zbyt wczesne ferowanie wyroków może źle się skończyć. Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy ten mecz i najlepsze propozycje do obstawienia przedstawiliśmy w akapicie Szachtar – Sheriff typy warte uwagi.