Bordeaux – Lyon kursy typy, przewidywania 05/12/2021

Mimo iż obie drużyny są dalekie od swojej optymalnej formy, to ich bezpośredni pojedynek może wywołać wśród kibiców spore emocje. Kto będzie górą w hitowym starciu zamykającym siedemnastą serię gier Ligue 1? Bordeaux – Lyon typy, kursy, przewidywania. Serdecznie zapraszamy.

Bordeaux – Lyon warte uwagi

Nasze trzy finałowe propozycje bukmacherskie dotyczące tego spotkania przedstawiają się następująco:

bordeaux-lyon-typy

Również w sobotę na francuskich boiskach będzie działo się sporo. Oczywiście analizy tego równie ciekawego pojedynku nie mogło u nas zabraknąć. Sprawdźcie więc, co myślimy o potyczce pomiędzy Lens a PSG.

Obie drużyny strzelą gola

Tak się składa, że choć dorobek punktowy Les Girondins jest dość skromny, to niemal w każdym z dotychczasowych spotkań próbowali oni nawiązywać walkę ze swoimi rywalami. Na przestrzeni szesnastu ligowych gier tylko trzykrotnie nie udało im się znaleźć drogi do bramki przeciwników. Lyonowi w obecnej dyspozycji również powinni zdołać coś strzelić. Nie ma innej opcji.

Powyżej 2.5 goli

Swoistym rozwinięciem zakładu zawartego w poprzednim akapicie sekcji Bordeaux – Lyon typy warte uwagi będzie propozycja dotycząca ilości goli, jakie mogą tego wieczoru paść na Stade Matmut-Atlantique. Nie będziemy kryć się z tym, że liczymy raczej na dziurawą obronę gospodarzy, która doprowadziła w tej kampanii do utraty aż 37 bramek — najwięcej w całej lidze. Nie można jednak wykluczać innego scenariusza. Mecze z udziałem Bordeaux są delikatnie mówiąc szalone. Zdarzyć może się zatem wszystko.

Powyżej 4.5 żółtych kartek

Często zdarza się tak, że w przypadku dłuższych niepowodzeń jakiejś drużyny w jej szeregach pojawia się złość i frustracja. Z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia w poczynaniach Bordeaux. Żyrondyści często próbują zatrzymywać akcje przeciwników faulami, czego konsekwencją są napomnienia od arbitra. W całej ligowej stawce tylko cztery drużyny mają więcej żółtych kartoników od nich. Wydaje nam się, że w ten niedzielny wieczór mają spore szanse na objęcie prowadzenia w tym niechlubnym rankingu.

Bordeaux – Lyon kursy

Jak legalni polscy bukmacherzy widzą ten pojedynek? Tego dowiecie się z niniejszego zestawienia:

Bukmacher Bordeaux Remis Lyon
Fortuna 4.60 4.27 1.70
STS 4.35 4.20 1.67
Betclic 4.50 4.30 1.68
LVBET 4.70 4.35 1.67
PZBUK 4.65 4.25 1.64

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Jeśli sugerowalibyśmy się wyłącznie wynikami osiąganymi na przestrzeni kilku poprzednich spotkań, to zdecydowanymi faworytami wydawaliby się goście. Czy jednak warto stosować taką strategię? Mamy pewne wątpliwości…

Ostatnie bezpośrednie mecze
Lyon – Bordeaux 2:1 (29 stycznia 2021)
Bordeaux – Lyon 0:0 (11 września 2020)
Bordeaux – Lyon 1:2 (11 stycznia 2020)
5 ostatnich spotkań Bordeaux
Strasbourg – Bordeaux 5:2
Bordeaux – Brest 1:2
Metz – Bordeaux 3:3
Bordeaux – PSG 2:3
Bordeaux – Reims 3:2
5 ostatnich spotkań Lyonu
Lyon – Reims 1:2
Montpellier – Lyon 0:1
Brondby – Lyon 1:3
Rennes – Lyon 4:1
Lyon – Sparta 3:0

Bordeaux – Lyon składy

Potwierdzone informacje związane z wyjściowymi jedenastkami obu ekipy otrzymamy oczywiście dopiero około godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego, jednak na podstawie zebranych informacji możemy przypuszczać, że szkoleniowcy zdecydują się posłać do boju takich oto zawodników:

BORDEAUX: Costil; Pembele, Mexer, Gregersen, Mangas; Otavio, Onana; Dilrosun, Adli, Oudin; Elis

LYON: Lopes; Gusto, Boateng, Denayer, Emerson; Guimaraes, Caqueret; Ekambi, Paqeuta, Aouar, Dembele

Mieszanka młodości z doświadczeniem w przypadku Les Gones nie przynosi chyba dotychczas zamierzonych efektów. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy podczas najbliższego pojedynku będzie dało się zaobserwować u nich choćby delikatną poprawę. Przeciwnik do tego wydaje się niemal idealny.

Bordeaux – Lyon przewidywania

W poprzedniej dekadzie oba zespoły toczyły ze sobą bardzo wyrównane boje o najwyższe cele. Aktualnie o podobnych starciach nie może być właściwie mowy. Żyrondyści przeżywają spore problemy, które zdaniem wielu mogą skończyć się nawet spadkiem na drugi poziom rozgrywkowy. Na ten moment podopieczni Vladimira Petkovica są jeszcze bezpieczni, ale jak długo potrwa jeszcze taki stan rzeczy, to nie wie właściwie nikt. Czy Olympique Lyon zdoła dopisać do ich dorobku kolejną, ósmą już porażkę? O tym przekonamy się późnym niedzielnym wieczorem.

Bordeaux – Lyon pytania od użytkowników

  • Gdzie obejrzeć mecz Girondins Bordeaux – Olympique Lyon?

Starcie to będzie transmitowane na antenie dwóch stacji telewizyjnych: Eleven Sports 4 oraz nSport +.

  • Bordeaux – Lyon typy, o co należy się zakładać?

Spotkanie to wbrew pozorom jest dość wymagające pod względem analizy i selekcji ciekawych zakładów. Jeśli jesteście zainteresowani naszymi propozycjami, to rzućcie okiem do akapitu Bordeaux – Lyon typy warte uwagi.