ŁKS – Ruch typy, transmisja i zapowiedź (19.08)

Sporo dzieje się na bezpośrednim zapleczu PKO Ekstraklasy, a więc w rozgrywkach Fortuna 1. ligi. W tym tekście przedstawimy wam atrakcyjne ŁKS – Ruch typy. Niewątpliwie warto się z nimi dokładnie zapoznać.

ŁKS – Ruch typy, które warto przeanalizować

Z myślą o was przejrzeliśmy ŁKS – Ruch kursy. Co przykuwa uwagę w kontekście tego pojedynku? Jakim rezultatem zakończy się spotkanie w Łodzi? Mamy już prognozy!

ŁKS Łódź nie da rady zwyciężyć?

Z okazji kolejnego meczu w ramach rozgrywek Fortuna 1. ligi, pragniemy przybliżyć wam nasze ŁKS – Ruch typy. Zanim jednak do tego przejdziemy, chcielibyśmy przeanalizować sytuację w ligowej tabeli. Jak do tej pory radziły sobie zespoły z Chorzowa i Łodzi?

ŁKS - Ruch typy

Ruch aktualnie zasiada na fotelu wicelidera tabeli Fortuna 1. ligi. Ta drużyna trzykrotnie wygrywała i trzy razy dzieliła się punktami z innymi ekipami. W sumie chorzowianie zgarnęli dwanaście punktów.

Taki sam dorobek ma ŁKS Łódź. Ta ekipa czterokrotnie wygrywała, a poza tym dwa razy musiała przełknąć gorycz porażki. Bez wątpienia wyniki Ruchu i ŁKS-u są satysfakcjonujące dla fanów tych ekip. Miejsce w czołówce ligi musi zadowalać.

Po raz ostatni piłkarze Ruchu i ŁKS-u zmierzyli się 28 kwietnia 2012 roku. Wówczas doszło do bardzo zaciętego spotkania. Ostatecznie ta konfrontacja zakończyła się rezultatem 2:2.

A jak będzie tym razem? Intuicja podpowiada nam, że albo wygra Ruch, albo padnie remis. Dlaczego właśnie takie ŁKS – Ruch zakłady według nas mają sens? Na uwadze mamy choćby potencjał tych ekip, ale i historyczne wyniki. W pięciu ostatnich konfrontacjach tych dwóch drużyn ŁKS nie zaliczył ani jednej wygranej. Dwukrotnie mieliśmy remis, a trzy razy wygrał Ruch.

Przeczuwamy poza tym, że pierwsza odsłona tego widowiska zakończy się rezultatem remisowym. W tym przypadku uwzględniliśmy fakt, że chorzowski Ruch zremisował premierową odsłonę w dziesięciu z ostatnich piętnastu spotkań.

Ostatnie mecze ŁKS-u:

  • Stal Rzeszów – ŁKS 1:0
  • ŁKS – Puszcza 2:0
  • Chrobry – ŁKS 2:3

W ostatnim meczu ligowym łódzkiemu ŁKS-owi powinęła się noga. Wcześniej natomiast ta ekipa notowała wygraną za wygraną.

Ostatnie mecze Ruchu:

  • Ruch – Chojniczanka 1:1
  • Ruch – Górnik Łęczna 1:1
  • Stal Rzeszów – Ruch 2:3

Ruchowi ostatnio natomiast szło trochę słabiej niż jeszcze jakiś czas temu, gdy udawało się non stop zwyciężać. Dwa poprzednie pojedynki “Niebieskich” kończyły się remisami.

Ostatnie mecze ŁKS-u i Ruchu:

  • Ruch – ŁKS 2:2
  • ŁKS – Ruch 0:4
  • ŁKS – Ruch 0:0 (0:1)

Przed tym pojedynkiem warto cofnąć się w czasie. Przed laty te ekipy mierzyły się regularnie. W 2011 i 2012 lepszy bilans miał Ruch.

Kiedy starcie ŁKS – Ruch?

Spotkanie w Łodzi przewidziane zostało na 19 sierpnia 2022 roku. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 20:30.

Gdzie pojawi się transmisja z meczu ŁKS-u i Ruchu?

Wiemy już, ŁKS – Ruch gdzie obejrzeć. Transmisja dostępna będzie na Polsat Sport Extra.