Losowanie Ligi Konferencji (1/4 finału). Z kim gra Lech w ćwierćfinale?

Losowanie Ligi Konferencji (1/4 finału). Z kim gra Lech w ćwierćfinale?

Za kilka chwil oficjalnie rozpocznie się losowanie Ligi Konferencji. Nie tylko zagorzali kibice ze stolicy Wielkopolski, ale także wszyscy fani futbolu w Polsce nie mogą się już doczekać, aby poznać odpowiedź na pytanie, z kim gra Lech w ćwierćfinale. Zadanie, jakie stoi przed podopiecznymi Johna van den Broma nie będzie należało do najprostszych, ale na tym etapie zmagań to już właściwie norma.

Losowanie 1/4 finału Ligi Konferencji – pary ćwierćfinałowe

Oto jak przedstawiają się pary ćwierćfinałowe w drugiej odsłonie Ligi Konferencji Europy:

  • Lech Poznań – Fiorentina
  • Gent – West Ham
  • AZ Alkmaar – Anderlecht
  • Basel – Nice

Z kim gra Lech w 1/4 finału Ligi Konferencji?

Po nerwowym oczekiwaniu dowiedzieliśmy się wreszcie, z kim zagra Lech w 1/4 finału Ligi Konferencji. Mikael Ishak i spółka trafili na drużynę włoskiej Fiorentiny, a więc losowanie można chyba uznać za średnio udane. Lechici na całe szczęście nie będą musieli mierzyć się z dobrze dysponowaną ekipą AZ Alkmaar, czy też zawsze groźnym West Hamem, ale popularne Fiołki to także zespół z absolutnie najwyższej półki. Ewentualna wygrana będzie wymagała od podopiecznych Johna van den Broma ogromnego wysiłku. Być może największego w całej dotychczasowej historii.

Kiedy gra Lech w 1/4 finału Ligi Konferencji?

Swoje pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe Poznańska Lokomotywa rozegra 13 kwietnia 2023 roku o godz. 20:00. Miejscem rozgrywania tego starcia będzie Poznań. Dokładnie tydzień później o tej samej godzinie (20.03.2023r. godz. 20:00) na legendarnym Artemio Franchi we Florencji dojdzie do decydującego rewanżu. Z perspektywy polskiego kibica pozostaje tylko trzymać kciuki, aby przed drugim z tych spotkań kwestia awansu była już rozstrzygnięta. Oczywiście najlepiej na korzyść Kolejorza.

Jak będą wyglądać półfinały? Liga Konferencji losowanie

Spotkania z udziałem zespołów, które dostaną się do najlepszej ósemki LKE zostały ponumerowane od 1 do 4. Dzięki tym oznaczeniom poznaliśmy nie tylko rywala Lecha w 1/4 finału, ale także potencjalnego przeciwnika Kolejorza w półfinale.

Drabinka Ligi Konferencji Europy na ten moment przedstawia się zatem następująco:

  • Lech Poznań/Fiorentina – Basel/Nice
  • Gent/West Ham – AZ Alkmaar – Anderlecht

Jeśli aktualnym mistrzom Polski udałoby się wyrzucić poza burtę rozgrywek Fiorentinę, to w półfinale na polską ekipę będzie czekał zwycięzca pary FC Basel – OGC Nice. Podobnie jak i w rywalizacji z udziałem Lecha, także i w tym starciu ciężko doszukać się wyraźnego faworyta.

Trwające odsłony europejskich pucharów pokazały już zresztą niejednokrotnie, że wszelkie typowania absolutnie nie mają sensu. Piłka nożna ujawnia coraz częściej swoje piękne nieprzewidywalne oblicze. I za to ją oczywiście tak bardzo kochamy.

Zasady losowania Ligi Konferencji – czy jest podział na koszyki?

Na tym etapie Liga Konferencji losowanie nie jest już objęte żadnymi wykluczeniami. Oznacza to, że zarówno w ćwierćfinale, jak i w 1/2 finału naprzeciw siebie mogły stanąć drużyny pochodzące z jednego kraju. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć podobny ból głowy, jak chociażby Belgowie, którzy w 1/2 finału bieżącej odsłony mogą być świadkami starcia dwóch swoich przedstawicieli tj. KAA Gent oraz Anderlechtu Bruksela.