Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów 2022/23 – znamy wyniki!

W poniedziałek odbyło się losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jak wyglądają poszczególne pary i kiedy dojdzie do meczów?

losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów

Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów – pary

Po zakończeniu zmagań w fazie grupowej Ligi Mistrzów kibice tylko czekali na pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. Które mecze zapowiadają się najciekawiej? Rzućmy okiem.

(materiał aktualizowany)

  • RB Lipsk – Manchester City
  • Club Brugge – Benfica
  • Liverpool FC – Real Madryt
  • AC Milan – Tottenham
  • Eintracht – SSC Napoli
  • Borussia Dortmund – Chelsea
  • Inter Mediolan – FC Porto
  • Paris Saint-Germain – Bayern Monachium

Niewątpliwie starcie Liverpoolu z Realem Madryt będzie prawdziwym hitem. Już teraz ostrzymy sobie zęby na ten pojedynek. Z pewnością piłkarze obu ekip zrobią wszystko, by nie odpaść z rozgrywek Ligi Mistrzów już na tym etapie. Na murawie mogą lecieć iskry.

Losowanie Ligi Mistrzów 2022/23 przyniosło nam też ciekawą parę AC Milan – Tottenham. Trudno tutaj jednoznacznie wskazać faworyta. Zanosi się na zaciętą rywalizację, mimo tego, że angielski zespół ostatnio nie bryluje. W tym sezonie nie wygrał prawie żadnego ważnego spotkania.

Eintracht – SSC Napoli zapowiada się bardzo ciekawie ze względu choćby na kibiców. Fani niemieckiej drużyny jeżdżą za nim w różne miejsca i pewnie tak będzie również i w tym przypadku. Oczywiście faworytem tej pary jest drużyna Piotra Zielińskiego.

Niewątpliwie sporo może dziać się również podczas pojedynku Borussii Dortmund z Chelsea. Ale, ale… prawdziwa wisienka na torcie to konfrontacja Bayernu Monachium z Paris Saint-Germain. Ależ tam będzie się działo, ależ to będą emocje. Najpierw dojdzie do starcia w Paryżu, a później odbędzie się rewanż w Monachium. Któraś z europejskich potęg wyleci z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8 finału. Czy PSG rozprawi się z mistrzem Niemiec? Czas pokaże.

Kiedy mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów 2022/23?

Champions League losowanie par 1/8 finału przeszło już do historii. Warto zatem wspomnieć, że pierwsze spotkania w ramach tej fazy rozgrywek odbywać się będą 14 i 15 oraz 22 i 23 lutego 2023 roku. Rewanże przewidziano natomiast na 7, 8, 14 i 15 marca 2023 roku. Emocji zapewne nie zabraknie!