Lubelscy futsaliści mają nowego trenera

Lubelscy futsaliści mają nowego trenera

Artur Gadzicki został nowym trenerem futsalistów AZS UMCS Lublin. Na stanowisku zastąpił Michała Zgierskiego, który w minionym sezonie był jednocześnie zawodnikiem.

W nowym sezonie “Dziki” będą grać pod okiem nowego trenera Artura Gadzickiego. Nowy szkoleniowiec zajął miejsce ustępującego Michała Zgierskiego, który w ubiegłym sezonie był grającym trenerem – Ciężko jest łączyć prowadzenie zespołu z występami na boisku. Serducho ciągnie mnie jeszcze do grania, dlatego po konsultacjach z zespołem podjąłem decyzję, że póki zdrowie pozwoli będę dawał z siebie to co najlepsze jako zawodnik – tłumaczy swoją decyzję na oficjalnej stronie klubu AZS UMCS Lublin Michał Zgierski.

Artur Gadzicki jest obecnie także trenerem drużyny Widoku Lublin, występującej w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych. Natomiast w latach 2010-2014 był zawodnikiem AZS UMCS Lublin. – Cieszę się, że Prezes i zawodnicy mi zaufali. Od początku sierpnia ciężko pracujemy, jestem zadowolony z pracy wykonanej przez chłopaków. Jest zaangażowanie. Nic tylko pracować – mówi nowy trener.

–  Artur Gadzicki jest świetnym kandydatem na to stanowisko. Ma potrzebną wiedzę i doświadczenie w dyscyplinie jaką jest futsal oraz zna zawodników, ponieważ zawodowo pracuje jako trener piłki nożnej i przez wiele lat był czynnym zawodnikiem AZS UMCS. Ma uprawnienia trenera II klasy, UEFA B oraz PZPN A – komplementuje nowego opiekuna drużyny Dariusz Gaweł, prezes AZS UMCS.

Zmianę na stanowisku trenera skomentował również Jakub Drzewiecki, zawodnik lubelskiego klubu: – W zeszłym sezonie brakowało nam Michała jako zawodnika. Teraz wraca w pełni i z pewnością będziemy mocniejsi. Cieszymy się, że mamy przyjemność pracować z Arturem, to znaczy Trenerem Arturem. Trenujemy od początku sierpnia i jest ciężko. Trener mimo naszej dobrej znajomości nie odpuszcza nikomu. Z pewnością będzie to dziki sezon.

Poza treningami Dziki mają zaplanowany także mecz sparingowy z AZS UW. Początek spotkania o 16.00 w sobotę (23.08) w hali Globus. Z kolei rozgrywki lublinianie zainaugurują 21 lub 22 września.