Lublinianka odczarowała stadion na Wieniawie

Lublinianka odczarowała stadion na Wieniawie

Dokładnie dziewięć miesięcy na kolejne zwycięstwo na stadionie przy ulicy Leszczyńskiego w Lublinie czekali piłkarze Lublinianki. W środowe popołudnie podopieczni Grzegorza Białka ograli 2:1 Victorię Żmudź. Tym samym ekipa z Wieniawy przeskoczyła w tabeli jedenastkę Piotra Molińskiego.

KOMENTARZE TRENERÓW

Grzegorz Białek:Wygraliśmy bardzo ważny mecz w odpowiednim momencie. Długo na to czekaliśmy. Jeśli chodzi o posiadanie i operowanie piłką, to w pierwszej połowie mieliśmy przewagę. W 38’ Piotr Stefański wyłożył futbolówkę Andrzejowi Gutkowi. Ten niestety uderzył nad poprzeczką. To była stuprocentowa sytuacja. W drugiej części spotkania prowadziliśmy 2:0. Wydawało się, że ten pojedynek mamy już pod kontrolą. Po golu kontaktowym dla Victorii nieco się pogubiliśmy. Rywale uwierzyli, że mogą wywieźć z Lublina jakieś punkty. Kilka akcji wybronił nam Krystian Krupa, bo czasem wrzało pod naszą bramką. W końcu szczęście się do nas uśmiechnęło, ale mogło się obyć bez nerwowej końcówki.

Piotr Moliński:Ciężko skomentować spotkanie, jeśli przegrywa się mecz z bezpośrednim rywalem w tabeli. Tym bardziej szkoda, bo w ostatnich minutach mieliśmy sytuację, po której mogliśmy doprowadzić do wyrównania. Niestety się nie udało. Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem. Bramka dla nas padła po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie bardzo ładnie wykończył Damian Ścibior.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Lublinianka zagra na wyjeździe z Unią Hrubieszów (4 czerwca, 17:00). Natomiast Victoria Żmudź podejmie Kryształ Werbkowice (3 czerwca, 11:00).

Lublinianka – Victoria Żmudź 2:1 (0:0)
Bramki: Piotr Stefański 57’, Paweł Kośka 66’ – Damian Ścibior 73’

Lublinianka: Krupa – Dzyr, Paździor, Bednara, Jezior, Skoczylas (90’ Piorun), Kamola (46’ Prus, 57’ Kośka), Sobiech, Gutek (73’ Rovbel), Stefański, Milcz

Victoria: Wasyniuk – Brodalski, Rzążewski, Ścibior, Grądzki, Adamczuk, Pogorzelec, Misztal (85’ Fronc), Kasprzycki (75’ Żmuda), Furta, Tywoniuk

Żółte kartki: Oleg Rovbel, Erwin Sobiech – Damian Ścibior, Mateusz Tywoniuk, Damian Wasyniuk, Jakub Grądzki
Sędziował: Tomasz Korszeń (Biała Podlaska).