Lublinianka musiała uznać wyższość lidera z Kraśnika

W hicie 13. kolejki IV ligi lubelskiej dotychczas niepokonana na swoim terenie Lublinianka podejmowała lidera tabeli, Stal Kraśnik. Niebiesko-żółci przerwali dobrą passę ekipy prowadzonej przez Grzegorza Białka i po dwóch bramkach Rafała Króla pokonali “Dumę Lublina” 2:1.

KOMENTARZE TRENERÓW

Grzegorz Białek: Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Mieliśmy w niej dwie stuprocentowe sytuacje. Według nas po jednej z nich należał nam się rzut karny. Dawid Skoczylas układał się do strzału i wyglądało to tak, jakby był faulowany. Inna sprawa, że Kuba Baran powinien skończyć tę akcję. Rafał Król w pierwszej części meczu wykorzystał jeden z nielicznych naszych błędów w obronie. Już na początku drugiej połowy dostaliśmy bramkę, która nie powinna paść. Pięć razy wybijaliśmy piłkę i nie mogliśmy jej wybić. Od tego momentu nasza gra stanęła. W końcówce spotkania szukaliśmy wyrównania, ale zabrakło nam czasu i może trochę umiejętności. Stal Kraśnik nie bez kozery zajmuje pierwsze miejsce w lidze.

Daniel Szewc: – Lublinianka to wymagający rywal, zwłaszcza że ma w swoich szeregach wielu młodych chłopaków, którzy bardzo fajnie grają. Myślę, że poza początkiem meczu, który był wyrównany, przejęliśmy w tym spotkaniu inicjatywę, czego efektem są dwie strzelone bramki. Mogliśmy się pokusić o kolejne trafienia, ale nic nie chciało nam wpaść. Rywale odgrażali się różnymi akcjami i dla oka pewnie było to ciekawe spotkanie. Chciałbym podkreślić dobrą pracę sędziego. Po jednej z akcji, która różnie mogła wyglądać z trybun, nie podyktował on rzutu karnego i wytrzymał ciśnienie, jakie towarzyszyło temu starciu. W drugiej połowie szybko strzeliliśmy kolejną bramkę. Rywale to jednak ambitna ekipa, która nie odpuszczała. Uważam, że dzisiaj w starciu z młodością wygrało doświadczenie i rutyna.

W następnej kolejce Lublinianka zagra na wyjeździe z Hetmanem Zamość (4 listopada, 12:00). Natomiast Stal Kraśnik podejmie Kryształ Werbkowice (5 listopada, 13:00).

Lublinianka – Stal Kraśnik 1:2 (0:1)
Bramki: Paweł Kośka 77′ – Rafał Król 33′, 50′

Lublinianka: Krupa – Myszka, Kosiarczyk, Stępień, Bielak (60′ Kośka), Milcz, Skoczylas, Kuzioła, Baran (68′ Pioś), Dzyr, Bogusz (90+3′ Kutnik)

Stal: Kędzierski – Chomczyk, Pietroń, Orzeł, Gajewski, Matysiak, Falisiewicz (73′ Leziak), Skrzyński, Król, Lutsyk, Drozd (89′ Wojtaszek)

Żółte kartki: Paweł Bielak, Dawid Skoczylas, Jarosław Milcz, Jakub Kosiarczyk – Piotr Chomczyk, Filip Drozd
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).