W Lublinie powstanie Piłkarskie Przedszkole Legii Warszawa

Piłkarskie Przedszkola Legii Warszawa z powodzeniem prosperują w trzech miastach województwa lubelskiego. Do Białej Podlaskiej, Puław i Zamościa w niedzielę dołączy Lublin. O szczegółach związanych z tym przedsięwzięciem rozmawialiśmy z jednym z dwóch założycieli szkółki Przemysławem Kanarkiem.

Anna Sobka – LUBSPORT.PL: Wraz z Michałem Efirem otwieracie w Lublinie szkółkę Legii Warszawa. Skąd ten pomysł?

Przemysław Kanarek: Obaj przyjaźnimy się ze sobą już dłuższy czas i tutaj są nasze domy rodzinne. Chcemy oddać temu miastu to, co dostaliśmy my, jak byliśmy młodzi. Mam tutaj na myśli m.in. ośrodek piłkarski przy Gimnazjum nr 16. Uważam, że był tam bardzo wysoki poziom szkolenia, co zaowocowało później naszymi wyjazdami do klubów ekstraklasowych. Oczywiście w tym przypadku mówimy o małych dzieciach. U nich teraz najważniejszy jest rozwój psychofizyczny. Nie ma znaczenia, czy te dzieci będą grały w piłkę, czy nie. Najważniejsze, żeby się prawidłowo rozwijały. My będziemy dumni, jeśli okaże się, że odciągnęliśmy je od komputerów, czy innych gadżetów. Nie jest tajemnicą, że obaj pałamy miłością do piłki nożnej i każdego będziemy się starali nią zarażać.

Z jaką częstotliwością będą odbywały się treningi?

Pierwszy uroczysty trening odbędzie się 7 maja o godzinie 11:00. Będziemy ćwiczyli cztery razy w miesiącu. Chcemy, żeby były to głównie niedziele. Uważamy, że to najbardziej odpowiedni termin dla rodziców. Ostatnie zajęcia w miesiącu powinny być dużą frajdą dla dzieciaków. Mają dostać okazję, by poćwiczyć ze swoimi rodzicami, czy opiekunami, których wdrożymy w trening. Zajęcia odbywały się będą do końca czerwca. Następnie spotkamy się 3 września i będziemy trenować do wakacji. Jeśli pogoda się pogorszy, to przeniesiemy się na halę.

No właśnie, gdzie będą odbywały się zajęcia?

Zajęcia będą odbywały się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie (ul. Pana Wołodyjowskiego 13 – przyp. red.).

Kto poprowadzi zajęcia?

Zajęcia będą prowadziły duety trenerskie. Zawsze będą to kobieta i mężczyzna. Myślę, że jest to optymalne rozwiązanie dla dzieci w tym wieku. Dodam tylko, że cały sztab bierze udział w cyklicznych warsztatach szkoleniowych organizowanych przez Legię Warszawa.

Dla jakich grup wiekowych przeznaczone są zajęcia?

Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat.

Jak liczne będą grupy?

Grupy będą liczyć maksymalnie piętnastu zawodników. Ich liczba jest nieograniczona.

Macie już przygotowany plan treningowy?

Jak najbardziej. Z kilkutygodniowym wyprzedzeniem dostajemy taki plan od Legii. Treningi na pewną będą ciekawe i urozmaicone. Przed każdymi zajęciami szkoleniowcy opowiedzą dzieciom bajkę, o którą oparty jest konspekt treningowy. Chcemy, żeby dzieci czekały z utęsknieniem na kolejne spotkanie. To ma być dla nich super zabawa.

Jaki jest koszt uczestnictwa w zajęciach?

Po zapisaniu się do programu należy uiścić opłatę wpisową w wysokości 170 zł. Dzięki niej każdy z uczestników otrzyma m.in. strój firmy Adidas, ubezpieczenie, czy bilet na mecz Legii. Opłata miesięczna to koszt w wysokości 120 zł. Zapewniam, że jest to kwota adekwatna do poziomu zadowolenia dziecka.

Co jest Waszym celem?

Cel chyba jest jeden: uśmiech na twarzy dzieci. Wraz z nimi także my sami chcemy się rozwijać. W planach jest stworzenie akademii techniki, z której mogliby korzystać zawodnicy z lubelskich klubów i podnosić swoje umiejętności techniczne. Chciałbym zaznaczyć, że chcemy współpracować również z lubelskimi szkółkami, żeby te dzieci, które zakochają się w futbolu, mogły realizować swoje pasje na miejscu.

*Nabór do piłkarskiej szkółki Legii Warszawa jest otwarty. Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową. Szczegóły udzielane są pod numerem telefonu: 508 208 270 (koordynator projektu, Przemysław Kanarek).