Łukasz Giza bierze na celownik byłego piłkarza Hetmana Zamość

Łukasz Giza bierze na celownik byłego piłkarza Hetmana Zamość

20 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Powiślaka Końskowola. W zajęciach nie uczestniczył żaden nowy piłkarz, ale nie oznacza to, że działacze IV-ligowca nie myślą nad wzmocnieniami. Łukasz Giza widziałby w swojej drużynie byłego gracza Hetmana Zamość, Łukasza Mietlickiego (na zdjęciu).

Frekwencja na premierowych zajęciach Powiślaka dopisała. – Nie było jedynie Mateusza Kamoli, który jest przeziębiony – mówi zadowolony Łukasz Giza.

Wśród trenujących nie było żadnego nowego zawodnika, ale nie oznacza to, że wicelider IV ligi lubelskiej zimą nie zostanie wzmocniony. – Złożyłem propozycję Łukaszowi Mietlickiemu i chyba na nią przystanie. Zapewniam, że warto grać w Powiślaku, bo tu można się rozwinąć. Łukasz powinien do nas dołączyć w poniedziałek – zapewnia szkoleniowiec.

Mietlicki byłby kolejnym piłkarzem Powiślaka, który grę w Końskowoli łączyłby z występami w futsalowej drużynie AZS UMCS Lublin. – Są Kuba Wankiewicz, Artur Sułek i Grzesiek Fularski. Dla mnie nie stanowi to żadnego problemu. Skoro mają zdrowie i chcą grać tu i tu, to czemu nie? – tłumaczy Giza.

Czy 26-latek będzie jedynym wzmocnieniem żółto-niebieskich w zimowym oknie transferowym? – Jeśli Łukasz do nas dołączy, to cel zostanie spełniony. Rywalizacja o miejsce w składzie w środkowej strefie boiska zostanie wzmocniona. Jestem zadowolony z dotychczasowej kadry, ale jeśli budżet pozwoli, to jeszcze kogoś pozyskamy. Jednak, aby tak się stało, musiałby to być zawodnik z wyższej półki – mówi Gizmen.

Pierwszy tydzień zajęć ma przygotować piłkarzy Powiślaka do cięższych treningów, które rozpoczną się od 15 stycznia. Pięć dni później zawodnicy wicelidera IV ligi lubelskiej wezmą udział w halowym turnieju w Stężycy.

PLAN SPARINGÓW POWIŚLAKA KOŃSKOWOLA

20.01 – Halowy turniej w Stężycy
27.01 – Granit Bychawa
3.02 – Proch Pionki
10.02 – Polesie Kock
14.02 – Mazovia Miński Mazowiecki
17.02 – Wisła II Puławy
24.02 – LKS Jedlińsk
10.03 – Energia Kozienice.

fot. Hetman Zamość