Lyon – Porto typy, kursy, analiza 17/03/2022

Lyon – Porto typy, kursy, analiza 17/03/2022

Widzowie zgromadzeni w ten czwartkowy wieczór na Olympique Parc będą prawdopodobnie świadkami naprawdę interesującej potyczki. Czy gospodarze zdołają obronić przewagę wypracowaną przed tygodniem? Lyon – Porto typy, kursy, analiza. Miłej lektury!

Lyon – Porto typy warte uwagi

Nasze najciekawsze Lyon – Porto typy przedstawiają się w sposób następujący:

lyon porto typy

Zainteresowanym podrzucamy nasz inny tekst dotyczący rozgrywek Ligi Europy. Przyjrzeliśmy się w nim nieco bliżej pojedynkowi West Ham – Sevilla.

Obie drużyny strzelą gola

Przewaga Smoków lidze portugalskiej jest na ten moment stosunkowo bezpieczna. Wydaje się zatem, że w pełni zrozumiałe byłoby pełne skupienie na Lidze Europy. Popularne Dzieciaki są jednakże w diametralnie innym położeniu i to z całą pewnością by nas martwiło, gdybyśmy sympatyzowali na co dzień z FC Porto. Walki w tym spotkaniu raczej zatem nie zabraknie. Oby tylko objawiała się ona w bramkach, a nie napomnieniach, jakie zmuszony będzie dawać arbiter prowadzący te zawody.

Powyżej 1 gola oraz 7 rzutów rożnych

Zakłady łączone często bywają sporą pułapką dla obstawiających. W tym konkretnym przypadku to ryzyko jest jednak znikome. Uzyskanie dwóch goli oraz przynajmniej ośmiu rzutów rożnych nie powinno bowiem stanowić najmniejszego problemu dla zawodników obu ekip. W szczególności liczymy tu na FC Porto, gdyż na krajowym podwórku radzą sobie w tym aspekcie naprawdę dobrze.

lyon porto typy

Lyon – Porto kursy

Jesteście ciekawi, jakie kursy na to starcie zdecydowali się wystawić legalni polscy bukmacherzy? Spójrzcie zatem do niniejszego zestawienia:

Bukmacher Lyon Remis Porto
Fortuna 2.27 3.60 2.99
STS 2.35 3.60 2.90
3 2.30 3.65 3.00
PZBUK 2.30 3.60 3.00
forBET 2.27 3.65 3.00

Ostatnie wyniki i bezpośrednie mecze

Ciężko w przypadkach obu ekip mówić o jakiejkolwiek stabilizacji formy. Dobre występy przeplatane są bowiem bardzo słabymi. Dowody takiego stanu rzeczy znajdziecie poniżej:

Ostatnie bezpośrednie mecze
Lyon – Porto 0:1 (9 marca 2022)
Porto – Lyon 5:3 (31 lipca 2021)
Porto – Lyon 0:0 (4 sierpnia 2012)
5 ostatnich spotkań Lyonu
Lyon – Rennes 2:4
Porto – Lyon 0:1
Lorient – Lyon 1:4
Lyon – Lille 0:1

Lens – Lyon 1:1
5 ostatnich spotkań Porto
Porto – Tondela 4:0
Porto – Lyon 0:1
Ferreira – Porto 2:4
Sporting – Porto 1:2
Porto – Gil Vicente 1:1

Lyon – Porto przewidywania

Smoki na porażkę podczas pierwszego meczu z Lyonem zareagowały dość prawidłowo. Pokonanie Tondeli na krajowym podwórku w stosunku aż 4:0 pokazuje dobitnie, że portugalska ekipa na pewno w rewanżu nie ma zamiaru odpuścić swojemu rywalowi ze środkowo-wschodniej części Francji. Nadzieja na pokonanie Olimpijczyków wydaje się być spora. Pytanie tylko, jak będzie z realizacją założeń taktycznych. Czy cały misterny plan znów nie posypie się jak domek z kart. Bez względu to, jakim rezultatem zakończy się ta rywalizacja, liczymy na dawkę naprawdę dobrego futbolu. Jego bowiem ostatnio zupełnie jak na lekarstwo.

Lyon – Porto pytania od graczy

  • O której początek spotkania Olympique Lyon – FC Porto?

Rozpoczęcie tego meczu zaplanowano na godz. 21:00 w dniu 17 marca 2022r.

  • Kto będzie sędzią tego pojedynku?

Do prowadzenia tego starcia wyznaczono pana Ovidiu Alina Hategana.