LZPN udaremnił przekręt

LZPN udaremnił przekręt

W poniedziałek do siedziby Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo od jednego z klubów, występujących na co dzień w lubelskiej klasie A, z wyjaśnieniem, dlaczego zespół seniorów nie przyjechał na ostatni mecz ligowy. Okazało się, że ktoś tu kogoś chciał oszukać…

§ 15 punkt 11 Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich Klas A w LZPN w sezonie 2018/2019 stanowi: “Klub, który nie stawi się na zawody mistrzowskie z powodu awarii środka transportu (autobus, bus) jest zobowiązany do zgłoszenia tego faktu właściwej miejscowo jednostce policji oraz wykonania zdjęcia z miejsca awarii i dostarczenie w/w dokumentów do Wydziału Gier LZPN w ciągu 48 godzin od wyznaczonego terminu meczu.”.

W/w klub, którego nazwy celowo nie będziemy wymieniać (nazwijmy go klubem X), przesłał do LZPN skan pisma ze zgłoszeniem awarii, ale zapomniał o dołączeniu dokumentacji zdjęciowej. Działacze klubu X błąd naprawili chwilę przed upływem regulaminowych 48 godzin (o godzinie 15:56), przesyłając brakującą fotografię. Wszystko pięknie i przejrzyście, gdyby nie mały szczegół. Zdjęcie zostało wykonane nie w sobotę w godzinach porannych, kiedy zespół rzekomo jechał na mecz, a w poniedziałek o godzinie 15:51 (pięć minut przed wysłaniem e-maila do LZPN)!

Co ciekawe, pracownicy Lubelskiego Związku Piłki Nożnej już w piątek otrzymali informację, iż zawodnicy klubu X w sobotę będą bawili się na weselu…

Wynik spotkania został zweryfikowany jako walkower, natomiast działaczami klubu X zajmie się Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.