Mają lidera!

Na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej sezonu 2019/2020 piłkarki nożne Górnika Łęczna wskoczyły na fotel lidera rozgrywek Ekstraligi kobiet. Było to możliwe dzięki przegranej Medyka Konin z GKS Katowice 2:3 oraz wygranej zielono-czarnych nad AZS UJ Kraków 3:1. Niedzielny mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Małopolski, bowiem Annę Palińską w 11. minucie spotkania pokonała Justyna Maziarz. Przyjezdne korzystny dla siebie wynik utrzymywały aż do 75. minuty. Wtedy do wyrównania doprowadziła Nikola Karczewska i podopiecznym Piotra Mazurkiewicza grało się zdecydowanie lepiej, w efekcie czego mistrzynie Polski dwukrotnie jeszcze skierowały piłkę do siatki AZS-u. Łęcznianki drugiego w tabeli Medyka wyprzedzają o dwa punkty, a do rozegrania mają jeszcze jedno zaległe starcie.

W następnej kolejce Górnik Łęczna zagra na wyjeździe z Medykiem Konin (16 listopada, 12:00). Wcześniej jednak, bo 2 listopada zielono-czarne rozegrają zaległy mecz 2. kolejki Ekstraligi kobiet, w którym podejmą UKS SMS Łódź (godzina 12:00).

Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków 3:1 (0:1)
Bramki: Nikola Karczewska 75′, 90+4′, Sylwia Matysik 84′ – Justyna Maziarz 11′

Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Grec, Kovtun (61′ Jędrzejewicz) – Matysik, Hmirova, Grabowska, Lefeld (80′ Hryb), Kamczyk – Karczewska.

Żółte kartki dla Górnika: Alicja Dyguś, Ewelina Kamczyk
Sędziowała: Monika Mularczyk (Skierniewice).