Manchester City – Chelsea typy, kursy i zapowiedź (21.05.2023)

Przed ekipą dowodzoną przez Pepa Guardiolę jeden z ostatnich, lecz wyjątkowo ważnych kroków do wykonania podczas kampanii 2022/2023. Jak Obywatele spiszą się podczas pojedynku z popularnymi The Blues? Sprawdźcie nasze Manchester City – Chelsea typy.

Manchester City – Chelsea typy i przewidywania

Po zakończeniu niedzielnej potyczki ekipie City pozostanie do rozegrania już tylko dwa spotkania. Przy korzystnym układzie wyników w pozostałych meczach 37. kolejki zespół z błękitnej części Manchesteru może mieć już upragnione mistrzostwo w przysłowiowej kieszeni. Aby nie oglądać się za rezultatem uzyskanym przez Arsenal, Kevin De Bruyne i jego klubowi koledzy muszą w wyraźny sposób pokonać drużynę z angielskiej stolicy.

Mimo sporych oczekiwań ze strony kibiców Chelsea nadal notuje dość kiepskie rezultaty w odniesieniu do tego, ile wydano w tym zespole na transfery. Być może sezon 2023/2024 będzie nowym rozdaniem dla The Blues, jednak teraz nie mają oni raczej najmniejszych szans na poważne zagrożenie hegemonowi z Manchesteru. Ekipa z Etihad nie powinna być więc nadmiernie gościnna, zwyciężając tym samym zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę całej rywalizacji.

manchester-city-chelsea-typy

Oprócz zakładów stricte dotyczących wygranej gospodarzy bardzo interesująco przedstawiają się także Manchester City – Chelsea typy na określoną ilość rzutów rożnych. Skąd nasze zaciekawienie akurat tą konkretną propozycją? Ano chociażby dlatego, że w całej Premier League tylko Newcastle egzekwuje więcej kornerów od The Citizens.

Gdy połączymy ten fakt z prawdopodobną dominacją tej ekipy nad Chelsea, to wychodzi nam z tego tylko jeden możliwy scenariusz – znacząca liczba rzutów rożnych, wynosząca co najmniej dziewięć.

Manchester City – Chelsea ostatnie wyniki

Imponująca wygrana nad Realem przypieczętowała awans Obywateli do wielkiego finału Champions League. Nadmierne rozluźnienie może się jednak okazać zgubne, gdyż także w Premier League Haaland i spółka mają jeszcze trochę roboty do wykonania. Patrząc na kilka ostatnich dokonań The Blues, dopisanie kolejnego kompletu oczek przez zespół z błękitnej części Manchesteru nie powinno być jakieś przesadnie trudne.

Ostatnie mecze Manchesteru City

 • Man City – Real Madryt 4:0
 • Everton – Man City 0:3
 • Real Madryt – Man City 1:1

Ostatnie mecze Chelsea

 • Chelsea – Nottingham 2:2
 • Bournemouth – Chelsea 1:3
 • Arsenal – Chelsea 3:1

Manchester City – Chelsea bezpośrednie mecze

 • Man City – Chelsea 4:0
 • Chelsea – Man City 0:1
 • Man City – Chelsea 2:0

The Citizens demolujący wszystko i wszystkich napotkanych na swojej drodze nie oszczędzili także zespołu z zachodniej części Londynu. Podopieczni Pepa Guardioli wygrali trzy ostatnie bezpośrednie potyczki z Chelsea i na 99% zwyciężą lada moment po raz kolejny.

Manchester City – Chelsea kursy bukmacherskie

Jako że sekcja Manchester City – Chelsea typy już za nami, to najwyższy czas skupić się nieco bardziej na kursach bukmacherskich na omawiany pojedynek. Pod lupę wzięliśmy tym razem ofertę firmy STS:

 • Wygrana Manchesteru City: 1.25 
 • Remis: 6.25
 • Wygrana Chelsea: 11.00

Gdzie oglądać Manchester City – Chelsea? Transmisja

Wyłączne prawa do relacjonowania rozgrywek angielskiej ekstraklasy posiada Viaplay. To właśnie za pośrednictwem tej platformy każdy zainteresowany będzie mógł śledzić przebieg zmagań na Etihad. Równie istotne w kontekście tego meczu jest, o której Manchester City – Chelsea? Zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami pierwszy gwizdek powinien wybrzmieć około godz. 17:00 w dniu 21 maja 2023 roku.