Marek Sadowski żegna się z Tomasovią i wskazuje swojego następcę

Mecz z Lewartem Lewartów dla Marka Sadowskiego był ostatnim wyjazdowym spotkaniem, w którym poprowadził Tomasovię. Doświadczony szkoleniowiec ogłosił, że po sezonie pożegna się z klubem z Tomaszowa Lubelskiego i wskazał już swojego następcę, którym będzie Paweł Babiarz. Niebiesko-biali zrobili swojemu trenerowi miły prezent i pokonali przeciwnika 1:0. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Łukasz Mierzejewski: Rozgrywaliśmy mecz o trzecie miejsce i po pokonaniu Tomasovii Tomaszów Lubelski mogliśmy je sobie zapewnić. Niestety to rywale okazali się lepsi o jedną bramkę. Było to spotkanie walki. Myślę, że bardzo wyrównanej. Oba zespoły stworzyły sobie wiele sytuacji. Spodziewałem się, że drużyna, która jako pierwsza strzeli gola, może tę konfrontację wygrać. Tak się właśnie stało. 

Marek Sadowski: – Wiadomo, że pogoda nie ułatwiała gry w piłkę jednemu i drugiemu zespołowi. Chłopcy byli bardzo zaangażowani w ten mecz. Zagrali w sposób zdyscyplinowany zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Nie oczekiwałem pięknej gry, ale chciałem to spotkanie wygrać. To się udało, więc jestem zadowolony. Prawdą jest, że po tym sezonie odchodzę z Tomasovii. Powody? Przede wszystkim mam następcę. Bardzo zdolnego i utalentowanego Pawła Babiarza. Na pewno warto dać mu szansę. Sprawy zawodowe na tyle mi się nawarstwiły, że nie mogę z Lublina dalej prowadzić zespołu. Już w styczniu zdecydowaliśmy, że w czerwcu pożegnam się z drużyną. Nie ukrywam, że jest mi przykro z tego powodu, bo zostawiam tutaj fajnych ludzi, z którymi przyzwoicie mi się pracowało.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Lewart Lubartów zagra na wyjeździe z Kłosem Chełm (9 czerwca, 17:30). Natomiast Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Ładę 1945 Biłgoraj (9 czerwca, 17:30).

Lewart Lubartów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1 (0:0)
Bramka: Karol Karólak 69′

Lewart: Parzyszek – Piasek, Ponurek, Turewicz, Marzęda – Adamczuk (80′ Michna), Majewski (70′ Pokrywka), A. Pikul (62′ Iskierka), Zuber – Szkutnik (56′ D. Pikul), Bujak.

Tomasovia: Waśkiewicz – Szuta, Żurawski, Skiba, Łeń – Orzechowski, Mruk, Krosman, Baran (80′ Towbin), Żerucha (46′ Kłos) – Karólak.

Żółte kartki: Przemysław Ponurek, Patryk Pokrywka – Damian Szuta, Tomasz Kłos
Sędziował: Sylwester Wuczko (Lublin).

fot. Jacek Nowoświatłowski (archiwum)