Marek Tarnowski szuka wzmocnień w okręgówce

Nowy trener piłkarzy Kłosa Chełm Marek Tarnowski ruszył na łowy. Młody szkoleniowiec poszukuje zawodników, którzy podniosą jakość IV-ligowca. Blisko powrotu do ekipy z okręgu chełmskiego jest Arkadiusz Wałczyk. W czarno-białych barwach chętnie zagrałby także Przemysław Huk.

Piłkarze Kłosa Chełm nie przechodzili okresu roztrenowania po rundzie jesiennej. – Nie było takiej potrzeby, bowiem 90% zawodników występuje w lidze TKKF-u w Chełmie – argumentuje Marek Tarnowski.

Młody szkoleniowiec w pierwszych dniach pracy musi stawić czoła poważnym problemom. – Do straży granicznej dostał się Damian Flis. To jeden z naszych najważniejszych graczy. Jest na szkółce w Koszalinie i będzie problem, by dojeżdżał na treningi – martwi się coach. – O innych ubytkach nic nie słyszałem. Jeden z zawodników zastanawia się, czy będzie w stanie grać dalej, bo nie pozwala mu na to sytuacja rodzinna – dodaje trener.

Jeżeli Kłos ma wywalczyć utrzymanie, kadra drużyny musi być szersza. W kręgu zainteresowań są m.in. Przemysław Huk z Unii Rejowiec i Arkadiusz Wałczyk, który ostatnio występował w Vitrum Wola Uhruska. – Zdecydowanie. Chcemy poszerzyć kadrę i rozmawiamy z tym duetem. Przemek to środkowy pomocnik, natomiast Arek występuje w ataku. Ponadto, chce do nas przyjść jeszcze jeden zawodnik, ale na ten moment nie porozumieliśmy się z jego klubem. To piłkarz typowo ofensywny. Gra w środku pola, jednak ja widzę go z przodu. Na tym nie koniec. Potrzebujemy także minimum jednego obrońcy – kończy Marek Tarnowski.

Zmieniła się liczba meczów sparingowych, które zimą rozegrają piłkarze IV-ligowca. 5 lutego zamiast meczu towarzyskiego, podopieczni Marka Tarnowskiego mają zaplanowaną grę wewnętrzną.

PLAN SPARINGÓW KŁOSA CHEŁM

22.01 – Chełmianka Chełm (juniorzy)
29.01 – Eko Różanka
12.02 – Włodawianka Włodawa
18.02 – Unia Hrubieszów
26.02 – Start Krasnystaw.