Mecz Resovii z Chełmianką poważnie zagrożony

Mecz Resovii z Chełmianką poważnie zagrożony

W związku z obfitymi opadami deszczu spotkanie 29. kolejki grupy IV III ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a Chełmianką Chełm zaplanowane na 19 maja jest poważnie zagrożone. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zasugerował władzom biało-zielonych, aby przełożyć mecz na niedzielę (20 maja). Chełmianie nie zamierzają przystać na tę propozycję, argumentując to tym, iż warunki będą identyczne dla obu drużyn. Przypomnijmy, że obiekt w Rzeszowie wyposażony jest w tartanową bieżnię oraz funkcjonuje tam należyte odprowadzanie wody z murawy. Analogiczna sytuacja miała miejsce w środę, kiedy to Avia Świdnik mierzyła się na własnym terenie z JKS-em 1909 Jarosław. W ten dzień również miały miejsce obfite opady deszczu, jednak spotkanie odbyło się zgodnie z planem. Włodarze chełmskiego klubu wystosowali oświadczenie, w którym uchylają się od propozycji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

OŚWIADCZENIE KLUBU CHEŁMIANKA CHEŁM

Kilka minut temu dostaliśmy sygnał z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, że ze względu na obfite opady deszczu i stojące na boisku Resovii Rzeszów kałuże, jutrzejszy mecz Resovia – Chełmianka stoi pod znakiem zapytania. Podkarpacki ZPN poinformował nas, że klub z Rzeszowa ma zrobić wszystko, by boisko było gotowe do gry, ale jeśli będą dalsze opady, może okazać się, że mecz nie dojdzie do skutku. Zasugerowano nam ewentualne przełożenie meczu na niedzielę. Decyzja o tym, czy będzie mecz, ma zapaść w sobotę około 9.00.
Drużyna ChKS Chełmianka do jednego z najważniejszych meczów w sezonie przygotowywała się cały tydzień, mając na uwadze ustalony wcześniej termin rozegrania spotkania, a więc sobotę 19 maja godz. 17.00. Nasz zespół udaje się do Rzeszowa zgodnie z planem i gotowy, by o godz. 17.00 wybiec na boisko Resovii, i rozegrać mecz. Głęboko wierzymy w to, że gospodarze tego spotkania staną na wysokości zadania i przygotują boisko do gry. Warunki przecież będą identyczne dla obu drużyn. Chełmski Klub Sportowy Chełmianka nie wyraża zgody na rozegranie tego meczu w innym terminie.

Zarząd ChKS Chełmianka.

fot. KIKI (archiwum)