Michał Paluch wraca do Górnika?

Wiele wskazuje na to, że Michał Paluch wróci do drużyny Górnika Łęczna. 20-letni napastnik miał przebywać na wypożyczeniu w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg przez cały sezon, ale podziękowano mu po pół roku współpracy. A może po prostu szansę chce dać mu Jurij Szatałow?

Informacja o powrocie Michała Palucha do Górnika Łęczna pojawiła się na twitterze Norberta Mastalerza, byłego prezydenta Tarnobrzega, który jest zaangażowany w sprawy Siarki. Także na stronie internetowej klubu widnieje lista piłkarzy, którzy mają opuścić zespół i znajduje się tam nazwisko 20-latka. Informacji nie udało nam się póki co potwierdzić w Łęcznej.

Michał Paluch ostatni raz górniczą koszulkę założył jesienią 2013 roku, jednak wtedy pojawiał się na boisku jedynie w końcówkach spotkań. Wiosną 2014 reprezentował już Wisłę Puławy. W II lidze zagrał 14 meczów, z czego 10 w podstawowym składzie – strzelił wtedy 4 gole. W lipcu został wypożyczony na rok do Siarki Tarnobrzeg – od tamtej pory rozegrał 14 spotkań w II lidze (5 pełnych, 8 w podstawowej “jedenastce”) i raz trafił do siatki. Do tego dołożył jedno trafienie w Pucharze Polski, w którym rozegrał dwa mecze (jeden w pełnym wymiarze). Siarka zakończyła rok na 8 miejscu w tabeli – czy to koniec przygody Palucha w tym klubie? Pozostaje tylko czekać na oficjalne informacje w tej sprawie.