MKS Ryki testuje dwóch zawodników

MKS Ryki testuje dwóch zawodników

10 lipca treningi rozpoczęli też piłkarze MKS-u Ryki. Przypomnijmy, że do czasu zakończenia prac na stadionie przy ulicy Warszawskiej, podopieczni Pawła Wardy swoje domowe mecze ligowe rozgrywali będą w Stężycy.

Na premierowych zajęciach MKS-u Ryki zabrakło pięciu zawodników z dotychczasowej kadry. Nie było Jacka Troshupy (przeniósł się do Hetmana Zamość), Dawida i Pawła Osojców (sprawy zawodowe), Bartłomieja Kałaski (dłuższy urlop), czy Pawła Przybysza (kontuzja).

Wśród ćwiczących można było dostrzec dwie nowe twarze. Personalia tego duetu są trzymane w głębokiej tajemnicy, ale wiadomo, że obaj piłkarze występują w linii pomocy. – Ponadto, mieliśmy sprawdzać jeszcze dwóch zawodników, ale z różnych przyczyn nie stawili się oni na zajęciach – mówi Paweł Warda.

Na poniedziałkowym treningu dwunastu zawodników beniaminka IV ligi lubelskiej pracowało przede wszystkim nad wytrzymałością. Gracze IV-ligowca swoją formę będą mogli sprawdzić już 15 lipca, kiedy to zmierzą się w sparingu z Żyrzyniakiem Żyrzyn. Wiadomo już, że ze względu na start w rozgrywkach Pucharu Polski do skutku nie dojdzie zaplanowana na 5 sierpnia gra kontrolna ze Zrywem Sobolew. W zamian szkoleniowiec mistrza lubelskiej klasy okręgowej poszukuje rywala na 19 lub 26 lipca.

PLAN SPARINGÓW MKS-U RYKI

15.07 – Żyrzyniak Żyrzyn
22.07 – Polesie Kock
29.07 – Powiślak Końskowola.