Młody Motor górą na turniejach!

Chłopcy z rocznika 2007 Motoru Lublin zajęli pierwsze miejsce w Halowym Turnieju Siarka Cup, który rozgrywany był w Tarnobrzegu. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem imprezy został zawodnik ekipy z Lublina – Oskar Jeż. Bezkonkurencyjni okazali się także chłopcy z rocznika 2000 zwyciężając trzydniowy Ogólnopolski Turniej Trampkarzy Starszych w Siedlcach.

Młodzi zawodnicy Motoru z rocznika 2007 wygrali wszystkie mecze oprócz tego z gospodarzami zawodów – Siarką Tarnobrzeg. W pozostałych meczach chłopcy górowali nad swoimi rywalami. Najważniejszym spotkaniem było jednak starcie z Basztą Rytwiany – zespołem, który zajmował pierwsze miejsce. Wysokie zwycięstwo 4:0 spowodowało, że to lublinianie spoglądali z góry na resztę stawki, a później jedynie potwierdzili swoją dominację w meczu z Orzełkiem Przeworsk.

Młodzi piłkarze Motoru pokazali tym samym, że są silni nie tylko na Lubelszczyźnie i mają potencjał, by walczyć o punkty z innymi zespołami. Warto zwrócić uwagę, że tarnobrzeskie zawody stały na wysokim poziomie pod względem organizacyjnym. Zadbano o najmniejsze szczegóły, jak chociażby o maskotkę turnieju zagrzewająca do dopingu kibiców. A tych nie brakowało, ponieważ z trybun swoje pociechy obserwowali rodzice, którzy licznie przybyli na turniej, aby wspierać młodych zawodników.

Po rozegraniu wszystkich meczów, wyłoniono także najlepszego snajpera, bramkarza oraz zawodnika turnieju. Warto zaznaczyć że to ostatnie wyróżnienie otrzymał grający w Motorze Oskar Jeż.

Kadra Motoru:
1. Arek Jermakowicz
2. Eric Pyc
3. Fabian Iwanek
4 Gracjan Kot
5. Jakub Górny
6. Jakub Jagiełło
7. Krystian Oleszek
8.Maciek Wojdalski
9. Maks Polkowski
10. Oskar Jeż

Wyniki :
Motor Lublin – Siarka Tarnobrzeg I 2:1
Motor Lublin – Sokołek Nisko 2:0
Siarka Tarnobrzeg – Motor Lublin 2:1
Motor Lublin – AP Koprzywnica 1:0
Stal Mielec – Motor Lublin 0:4
Baszta Rytwiany – Motor Lublin 0:4
Orzełek Przeworsk – Motor Lublin 0:2


Lepsi od swoich rywali okazali się także chłopcy Motoru z rocznika 2000, którzy na pierwszym miejscu zakończyli trzydniowy Turniej Trampkarzy Starszych w Siedlcach. Podobnie jak koledzy z rocznika 2007 ulegli przeciwnikom tylko jeden raz w pięciu rozegranych spotkań.

Swoje pierwsze spotkanie podopieczni Rafała Weja wygrali z Pogonią Siedlce, rewanżując się tym samym za porażkę w rundzie jesiennej. Drugiego dnia – w sobotę –  lublinianie pokonali Cracovię oraz Polonię Warszawa, jednak swój ostatni mecz tego dnia przegrali. Piłkarze Motoru okazali się o dwie bramki słabsi od Jagiellonii. W swoim ostatnim starciu zawodnikom Motoru przyszło zmierzyć się z piłkarzami Korony Kielce. Po bramce Króla lublinianie dołożyli kolejne trzy oczka kończąc turniej na pierwszej pozycji.

Klasyfikacja końcowa:

1. PN Motor – 12 punktów
2. Jagiellonia – 9 punktów
3. Cracovia – 7 punktów
4. Korona – 7 punktów
5. Pogoń – 6 punktów
6. Polonia – 1 punkt

Wyniki:

PN Motor – Pogoń Siedlce 2:1 (Pusiak, Sawa)
PN Motor – Cracovia Kraków 2:0 (Król (rzut karny), Król)
PN Motor – Jagiellonia Białystok 0:2
PN Motor – Polonia Warszawa 1:0 (Pusiak)
PN Motor – Korona Kielce 1:0 (Król)

Skład: Błaszczuk, Kowalczyk K., Rybak, Futrzyński, Dobrzyński, Rakowski, Niewiński, Kopyciński, Pęcak, Sidor, Jonasz, Złomańczuk, Król, Pusiak, Pryliński, Sawa, Leszczyński, Cichalewski, Rymarczyk.