Młodzi zawodnicy Motoru Lublin na podium Nike Premier Cup

Młodzi zawodnicy Motoru Lublin na podium Nike Premier Cup

Młodzi piłkarze Motoru Lublin osiągnęli spory sukces na odbywającym się w Łodzi turnieju Nike Premier Cup. Drużyna z rocznika 2004, prowadzona przez Rafała Weja, zajęła trzecie miejsce w imprezie uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa Polski. Warto odnotować, że kapitan żółto-biało-niebieskich Maciej Misiurek został wybrany najlepszym obrońcą całych zmagań.

POTURNIEJOWY KOMENTARZ

Rafał Wej (trener Motoru Lublin): – W meczu o trzecie miejsce dominowaliśmy na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Mieliśmy mnóstwo sytuacji. W pierwszej połowie Tomek Lemiecha dwukrotnie trafił w słupek, a w drugiej obrońcy Jaguara Gdańsk musieli wybijać piłkę z linii pustej bramki. Rywal dosłownie czekał na egzekucję, co stało się faktem w końcówce meczu po pięknej, trójkowej akcji Tomasz LemiechaOskar GedeMaciej Łopuszyński. Ten ostatni pięknym strzałem z szesnastu metrów trafił w samo okienko. Po końcowym gwizdku wybuchła ogromna radość. Bardzo cieszymy się z trzeciego miejsca, ale za ogromnym zadowoleniem idzie też żal i sportowa złość, bo każda drużyna w turnieju była w naszym zasięgu. Mimo tego i tak czujemy się zwycięzcami. Inaczej nie można nazwać naszych chłopaków. Zostawili na boisku mnóstwo zdrowia, a turniej toczył się w morderczym tempie. Umiejętnościami piłkarskimi przewyższaliśmy zawodników z akademii, które mogą pozwolić sobie na ściąganie chłopców z całej Polski, a nawet zza granicy. Ogromne podziękowania należą się również, jeśli nie przede wszystkim, trenerowi Kamilowi Skowronowi, który przez ostatnie cztery lata pracował z chłopakami.*

WYNIKI MOTORU LUBLIN 2004 W NIKE PREMIER CUP 2017

Faza grupowa
Motor Lublin – KKP Korona Kielce 0:0
UKS SMS Łódź II – Motor Lublin 0:3
Motor Lublin – Jaguar Gdańsk 1:1

Ćwierćfinał
Motor Lublin – AP Kotwica Kołobrzeg 1:0

Półfinał
UKS SMS Łódź – Motor Lublin 1:0

Mecz o trzecie miejsce
Motor Lubin – Jaguar Gdańsk 1:0

SKŁAD MOTORU LUBLIN 2004

Bartosz Adrianek, Filip Wysmulski, Jakub Chabrowski, Igor Deneka, Tomasz Lemiecha, Klaudiusz Sypen, Maciej Mazurek, Maciej Misiurek, Jakub Wójcik, Oliwier Jakubaszek, Oskar Gede, Adrian Leszczyński, Olaf Wojciechowski, Miłosz Kutyła, Maciej Łopuszyński, Jakub Zagrodny, Kacper Kołbyko, Michał Szałachowski, Filip Olejnik, Fryderyk Janaszek.

*wypowiedź za motorlublin.eu.