Molde – Legia typy i kursy bukmacherskie (15.02.2024)

Josue i spółka rozpoczynają rywalizację w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Jak stołeczny zespół poradzi sobie w meczu 1/16 finału tych rozgrywek? Nieco szerzej o tym w tekście Molde – Legia typy. Zapraszam do lektury.

Molde – Legia Warszawa typy bukmacherskie

Nasz pucharowy rodzynek, jakim w trwającym sezonie jest warszawska Legia, trafił w losowaniu pierwszej rundy play-off stosunkowo dobrze. Norweskie Molde jest bowiem rywalem, którego pokonanie leży jak najbardziej w zasięgu stołecznego zespołu.

Wojskowi na przestrzeni ostatniej dekady aż sześć razy walczyli o udział w europejskich rozgrywkach. Niebiesko-biali natomiast raptem trzykrotnie. Można zatem rzec, iż stołeczna ekipa posiada dużo większe doświadczenie. Teraz tylko pozostaje udowodnić to na boisku.

molde-legia-typy

Jako że Molde – Legia Warszawa typy na triumf gości w całym meczu uważam za nieco zbyt ryzykowne, to postanowiłem pójść w stronę wygranej warszawian w przynajmniej jednej z połów. Kurs na podobne zdarzenie nadal jest w miarę atrakcyjny, a prawdopodobieństwo wystąpienia takiego scenariusza bardzo wysokie.

Gra w Lidze Konferencji Europy wiąże się nie tylko z prestiżem, ale także ze znaczącymi profitami finansowymi. To działa na piłkarzy mobilizująco. O odpuszczaniu któregokolwiek ze spotkań nie może zatem być mowy. Obie strony czwartkowej potyczki są tego świadome, dlatego też będzie tam miała najpewniej miejsce walka o każdy centymetr boiska.

Albański arbiter Enea Jorgji może mieć zatem całkiem sporo pracy. Uważam, że cztery napomnienia w tym spotkaniu to absolutne minimum.

Molde – Legia Warszawa kursy bukmacherskie

Nieznacznym faworytem tej potyczki w oczach bukmacherów są gospodarze. Kurs na ich wygraną wynosi 2.30. Na 3.10 wyceniono natomiast ewentualny triumf Legionistów. Przelicznikiem 3.50 opisano szansę wystąpienia remisu.

Molde – Legia Warszawa przewidywane składy

Wielce prawdopodobne, że obie drużyny rozpoczną czwartkową rywalizację w następujących składach:

Molde: Petersen – Haugen, Hagelskjaer, Bjornbak, Haugan, Linnes – Eriksen, Kassa, Daehli – Gulbrandsen, Eikrem

Legia Warszawa: Tobiasz – Kun, Ribeiro, Kapuadi, Jędrzejczyk, Wszołek – Elitim, Augustyniak, Gual, Josue – Kramer

Molde – Legia Warszawa bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Wojskowi mają pewną przewagę nad Molde jeszcze przed pierwszym gwizdkiem czwartkowej potyczki. To wszystko za sprawą systemu rozgrywek w Norwegii, który przewiduje rywalizację ligową nie w systemie jesień-zima, a wiosna-jesień.

Podopieczni Kosty Runjaica są więc na ten moment w rytmie meczowym, co akurat w piłce nożnej jest bardzo istotne. Co prawda triumf w meczu z Ruchem nie był jakoś wielce przekonujący, ale do dzielnej postawy w Lidze Konferencji to jak najbardziej powinno wystarczyć.

Gdzie oglądać Molde – Legia Warszawa? Transmisja i godzina

Relację live z meczu na Aker Stadion będzie można śledzić nie tylko za pośrednictwem platformy Viaplay. Prawo do pokazywania w akcji polskich zespołów w europejskich pucharach uzyskała bowiem również Telewizja Polska. Stosowna transmisja pojawi się więc na TVP1 oraz TVP Sport. Początek starcia około godz. 18:45 w dniu 15 lutego 2024 roku.