Debiutanci zagwarantowali inauguracyjne zwycięstwo! (ZAPIS RELACJI NA ŻYWO)

Motor Lublin nie przegrał meczu ligowego na Arenie Lublin od 12 października 2016 roku, kiedy to z Koziego Grodu komplet oczek wywiozło KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. O przedłużenie tej znakomitej passy żółto-biało-niebiescy walczyli z Podhalem Nowy Targ, jednocześnie inaugurując rundę wiosenną sezonu 2017/2018. Po bramkach Szymona Zgardy i Marcina Burkhardta lider grupy IV III ligi wygrał 2:0. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem naszej relacji na żywo!

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 2:0 (2:0)
Bramki: Szymon Zgarda 24′ (rzut karny), Marcin Burkhardt 45+1′

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Kursa, Słotwiński (74′ Szkatuła) – Dzięgielewski, Zgarda, Kamiński, Burkhardt (46′ Tymosiak), Majkowski (79′ Kaczmarek) – Kozban (63′ Oziemczuk).
Rezerwowi: Sobieszczyk – Kasolik, Szkatuła, Tymosiak, Kaczmarek, Oziemczuk, Nowak.

Podhale: Niemira – Drobnak (90+2′ Łukaszczyk), Barbus, Cyfert, Lewiński, Dynarek, Ligienza, Nawrot, Pląskowski (90′ Świerzbiński), Kuźma (84′ Borczyński), Przybylski (68′ Piwowarczyk).
Rezerwowi: Gorzelański – Łukaszczyk, Bałos, Piwowarczyk, Dziedzic, Świerzbiński, Borczyński.

Żółte kartki: Szymon Zgarda – Błażej Cyfert x2, Peter Drobnak, Daniel Barbus
Czerwone kartki: Błażej Cyfert 67′ (za drugą żółtą)
Widzów: 3 303
Sędzia: Artur Szelc (Krosno).

Po bramkach debiutantów Motor pokonał Podhale 2:0.

90+3′ Koniec meczu! Motor wygrywa 2:0!

90+2′ Zmiana w drużynie Podhala. Z boiska schodzi Peter Drobnak, a zastępuje go Jan Łukaszczyk.

90+1′ Żółtą kartką napomniany Daniel Barbus.

90′ Artur Szelc doliczył co najmniej trzy minuty do drugiej połowy meczu.

90′ Kolejna zmiana w drużynie nowotarżan. Na boisku pojawił się Sebastian Świerzbiński, który zastąpił Artura Pląskowskiego.

88′ Po dośrodkowaniu Dzięgielewskiego obrońca Podhala bliski zdobycia bramki samobójczej! Rzut rożny dla Motoru.

87′ Po rzucie rożnym Podhala Motor wyprowadził kontratak. Strzał Tymosiaka został jednak zablokowany przez defensorów z Nowego Targu.

84′ Zmiana w Podhalu. Emil Borczyński zastępuje Szymona Kuźmę.

80’ Paweł Kaczmarek wykonał rzut rożny. Zbyt głębokie dośrodkowanie i piłka wylądowała w rękach pewnie interweniującego Niemiry.

79’ Czwarta zmiana w drużynie lublinian. Boisko opuszcza Kamil Majkowski. Na murawie pojawia się Paweł Kaczmarek, który przejmuje również opaskę kapitańską.

77’ Po akcji Podhala piłkę na bramkę próbował uderzać Pląskowski, jednak ta przeleciała wysoko ponad bramką Motoru!

76’ Po bardzo dobrym strzale Dzięgielewskiego zza pola karnego piłkę pewnie łapie golkiper Podhala.

75’ Pierwsza indywidualna akcja Kamila Oziemczuka. Piłka ląduje w rękach pewnie interweniującego bramkarza.

74’ Trzecia zmiana w drużynie Motoru! Boisko opuszcza Patryk Słotwiński, a zastępuje go Przemysław Szkatuła.

68′ W drużynie Podhala mamy pierwszą zmianę. Za Przybylskiego na placu gry pojawił się Przemysław Piwowarczyk.

67′ Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Błażej Cyfert. Podhale w dziesiątkę.

64′ Z prawej strony dośrodkowywał Michota, ale strzał Kamińskiego pewnie łapie Niemira.

63′ Zmiana w zespole Motoru Lublin. Boisko opuszcza Dmytro Kozban, a w jego miejsce wchodzi Kamil Oziemczuk.

63′ Po bardzo dobrym rozegraniu akcji strzelał Drobnak. Piłka minęła słupek bramki Pawła Sochy.

62′ Żółtą kartką napomniany Szymon Zgarda.

59′ Po stracie piłki w środkowej strefie przez Zgardę do strzału doszedł Przybylski, jednak uderzył niecelnie. Od bramki Socha.

57′ Po strzale z dystansu Ligienzy tylko rzut rożny dla Podhala.

56′ Po groźnym dośrodkowaniu Drobnaka Pląskowski ponad bramką!

55′ Po zejściu Burkhardta opaskę kapitana przejął Kamil Majkowski.

54′ Groźnie pod bramką Motoru! Ostatecznie piłka ląduje poza linią boiska.

53′ Dzisiejszy inauguracyjny mecz obserwuje na stadionie 3 303 osoby!

51′ Żółtą kartką upomniany zawodnik Podhala Peter Drobnak.

50′ Indywidualna akcja Szymona Kuźmy zakończona strzałem! Piłka trafia w boczną siatkę. Od bramki golkiper Motoru

47′ Po strzale Marcina Przybylskiego piłka centymetry od okienka bramki Sochy!

46′ Faulowany Pląskowski. Rzut wolny dla Podhala.

46′ Właśnie rozpoczęła się druga połowa meczu. Drużyna Motoru przeprowadziła jedną zmianę. Marcin Burkhardt opuszcza boisko, a w jego miejsce Tomasz Tymosiak!

Po pierwszej połowie Motor wygrywa z Podhalem Nowy Trag 2:0! Bramki zdobywali debiutanci: Szymon Zgarda oraz Marcin Burkhardt. Wracamy za kwadrans!

45+1′ GOL! Wspaniale wykonany rzut wolny przez Burkhardta! 2:0!

45+1′ Faulowany Marcin Burkhardt. Szansa na zdobycie gola dla Motoru.

45′ Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej!

44′ Dawid Dynarek potrzebuje pomocy medycznej.

40′ Dzisiaj na stadionie bardzo nietypowa sytuacja. Obaj pierwsi trenerzy (Marcin Sasal i Janusz Niedźwiedź) zasiadają na trybunach. Na ławce zastępują ich asystenci.

38′ Po bardzo dobrym dośrodkowaniu kapitana lublinian Artur Gieraga strąca piłkę na poprzeczkę! Od bramki Niemira.

37′ Faulowany Dzięgielewski. Za chwilę z bocznego sektora boiska dośrodkowywał będzie Marcin Burkhardt! Dobra okazja do podwyższenia wyniku.

36′ Piłkarze Motoru powoli przejmują inicjatywę w grze i konstruowaniu ataków pozycyjnych.

33′ Od kilku minut gra toczy się głównie w środku pola.

32′ Uderzał Szymon Kuźma! Rzut rożny dla Podhala! Michał Nawrot już w narożniku boiska.

30′ Drużyna Podhala próbuje szukać okazji do wyrównania, jednak defensywa lublinian jest dzisiaj w dobrej dyspozycji.

28′ Piłka po strzale Pląskowskiego ponad bramką.

26′ Strzał z dystansu Daniela Barbusa, jednak wysoko ponad poprzeczką bramki Pawła Sochy!

24′ GOL! Szymon Zgarda pewnie wykorzystał jedenastkę i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Motoru!

22′ Rzut karny dla drużyny Motoru! Faulowany Dawid Dzięgielewski! Znakomita okazja na objęcie prowadzenia!

21′ Po rzucie wolnym zamieszanie w polu karnym Podhala. Próbowali Gieraga, a następnie Kamiński. Ciągle remis!

20′ Żółta kartka dla Błażeja Cyferta.

19′ Zakotłowało się pod bramką Motoru! Rzut rożny dla Podhala!

18′ Kibice hucznie świętują rozpoczęcie rundy!

16′ Po pierwszym kwadransie gry sporo niedokładności po obydwu stronach, jednak widać lekką przewagę drużyny z Małopolski.

15′ Groźna akcja kombinacyjna nowotarżan. Po strzale Artura Pląskowskiego piłka wysoko ponad poprzeczką bramki Sochy!

14′ Motor zaczyna odważniej atakować bramkę rywala. Po dośrodkowaniu Michoty piłka opuszcza boisko. Od bramki rozpocznie Niemira.

10′ Bardzo dobre podanie Dynarka. Piłka przechodząc linię obrony Motoru dotarła do Przybylskiego, jednak ten był na spalonym.

9′ Piłkarze Podhala konstruują dużo akcji pod bramką lublinian. Oglądamy sporo walki w środku pola.

8′ Sprytnie rozegrany rzut rożny. Zawodnik Podhala doszedł do strzału, jednak został zablokowany przez interweniującego Gieragę.

7′ Rzut rożny dla ekipy z Małopolski.

6′ Coraz śmielej atakują piłkarze z Nowego Targu!

5′ Pierwszy strzał z dystansu drużyny Podhala interweniuje Paweł Socha. Próbował Adrian Ligienza!

4′ Podhale próbowało prawą stroną, ale po dośrodkowaniu Gieraga wybija piłkę na aut.

3′ Rajd Dawida Dzięgielewskiego przerwany przez zawodnika Podhala.

2′ Pierwszy strzał na bramkę Dawida Dzięgielewskiego wysoko nad poprzeczką!

1′ Zaczęli!

Godzina 17:33  Minuta ciszy z powodu śmierci 50-letniego kibica.

Godzina 17:30  Jedni i drudzy są już na murawie! (mecz rozpocznie się z chwilowym opóźnieniem)

Godzina 17:26  Po ostatnim meczu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski Marcin Sasal został zawieszony, dlatego dzisiejszy mecz obejrzy z wysokości trybun. W roli pierwszego szkoleniowca zastąpi go Piotr Zasada.

Godzina 17:25  W dzisiejszym meczu zabraknie m. in. Igora Korczakowskiego, który pauzuje za kartki, a także Szymona Raka, który przygotowuje się do jutrzejszego meczu w Centralnej Lidze Juniorów. Nie ma też Juliena Tadrowskiego.

Godzina 17:15  Na boisku zobaczymy dzisiaj dwóch debiutujących w barwach Motoru zawodników – Marcina Burkhardta i Szymona Zgardę.

Godzina 17:12  Witamy z Areny Lublin! Do startu meczu już niewiele ponad kwadrans. Za chwilę poznamy składy obu drużyn!

Godzina 10:40 – Nasza relacja z Areny Lublin rozpocznie się około godziny 17:10. Przypominamy, że spotkanie ruszy punktualnie o 17:30.