Motor i Górnik zacieśniają więzi

Motor Lublin i Górnik Łęczna od teraz będą współpracować na kilku płaszczyznach. Klub grający w T-Mobile Ekstraklasie będzie mógł zapraszać najzdolniejszych juniorów Motoru na testy, a obie drużyny na początku lipca rozegrają towarzyszki mecz. Pól współpracy jest jednak więcej.

W ramach współpracy już zostało przedłużone wypożyczenie do Motoru Lublin, Michała Palucha i Marcina Świecha z Górnika Łęczna. Pierwszy z nich to napastnik, który dołączył do III-ligowca na wiosnę i rozegrał 15 spotkań, strzelając w nich 4 gole. Z kolei drugi to obrońca, który w Lublinie grał od jesieni i w sumie wystąpił w 23 meczach, zdobywając w nich 2 bramki.

Jednocześnie Górnik Łęczna zyskał możliwość zapraszania na testy oraz pozyskiwania najzdolniejszych młodych graczy lubelskiego zespołu. – (…) dzięki czemu najzdolniejsi juniorzy na co dzień występujący w Centralnej Lidze Juniorów będą mogli w przyszłości rozwijać się piłkarsko w swoim regionie, bez konieczności wyjazdu z Lubelszczyzny – czytamy w oświadczeniu obu klubów.

Oba kluby będą też wspólnie ustalać termin swoich meczów, żeby spotkania nie kolidowały ze sobą, a kibice z regionu mogli obejrzeć na żywo, zarówno piłkarzy Górnika, jak i Motoru. Na pewno nie będzie z tym problemu 8. lipca. Tego dnia bowiem obie drużyny rozegrają towarzyski mecz. Godzinę i miejsce rozegrania spotkania kluby ustalą w najbliższych dniach.

Wspólnie liczymy, iż współpraca pomiędzy Motorem Lublin SA oraz Górnikiem Łęczna SA przyczyni się do rozwoju nie tylko obydwu klubów, ale także całego piłkarstwa w naszym regionie, a kibicom przysporzy wielu niezapomnianych emocji w nadchodzącym sezonie – można przeczytać na końcu oświadczenia,