Motor i Puławiak reprezentowały Lubelszczyznę w Deichmann Cup

Motor i Puławiak reprezentowały Lubelszczyznę w Deichmann Cup

Wybrzeże Kości Słoniowej Lublin U11 oraz Boliwia Lublin do lat 9 – pod takimi nazwami występowały drużyny reprezentujące Lubelszczyznę, w rozgrywanym w ostatni weekend Finale Finałów Deichamnn Minimistrzostw.

Dla zwycięzców obu turniejów przewidziany był wyjazd na mecz do Barcelony. Ponadto dwie spośród pozostałych drużyn mogły wygrać w losowaniu wycieczkę na mecz Borussii Dortmund. Niestety, jak się okazało, żadna z tych wypraw nie padła łupem Motoru, ani Puławiaka.

W turniejach do lat dziewięciu i do lat jedenastu udział brało po dwadzieścia cztery ekipy, po jednej z każdego miasta goszczącego Minimistrzostwa. Podzielono je na cztery grupy, po sześć drużyn każda. Pierwsze dwa zespoły trafiły do ćwierćfinałów, a pozostałe, w zależności od zajętych miejsc, walczyły o lokaty: 9-12, 13-16, 17-20 lub 21-24.

Zawodnicy Tomasza Brzozowskiego, znani jako WKS Lublin, a na co dzień reprezentujący lubelski Motor, w grupie odnieśli cztery wygrane oraz przegrali z WKS Szczecin 1:4. To pozwoliło im zająć drugie miejsce i trafić do ćwierćfinału, w którym to młodzi lublinianie rozbili Paragwaj Wałbrzych aż 4:0! Brazylia Białystok była kolejną ofiarą Motoru, w półfinale ulegając mu 0:3.

W spotkaniu finałowym jedenastolatkowie z Lublina zmierzyli się z dobrze znanym WKS Szczecin. Mecz ten przyniósł ogromne emocje i zakończył się wynikiem 0:0. W ostatnich sekundach czasu regulaminowego WKS Lublin miał szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie, po dogrywce to szczecinianie byli górą i to oni wyjadą do Barcelony.

Z dobrej strony pokazali się również prowadzeni przez Bernarda Bojka zawodnicy Puławiaka Puławy. W swojej grupie, po zdobyciu sześciu punktów, zajęli czwarte miejsce i walczyli o lokaty od trzynastej do szesnastej. W półfinale o pozycje 13-16 Boliwijczycy z Puław ograli nowosądecki Urugwaj, a w meczu o trzynaste miejsce byli górą w pojedynku z Danią Bydgoszcz.

W turnieju do lat dziewięciu zwyciężyła Hiszpania Warszawa, a wśród zawodników o dwa lata starszych, jak podawaliśmy – WKS Szczecin. To te dwie drużyny pojadą do Barcelony, a szczęśliwcami w losowaniu wycieczki do Dortmundu okazali się dziewięciolatkowie z Bośni i Hercegowiny Szczecin i ich dwa lata starsi koledzy reprezentujący Paragwaj Bydgoszcz.

Skład Wybrzeża Kości Słoniowej Lublin U-11: Dawid Brzozowski, Damian Świetlicki, Karol Futa, Fryderyk Janaszek, Oskar Białek, Mateusz Skowronek, Patryk Zan, Sebastian Adamiec, Jakub Kozak, Kacper Nowakowicz. Trener: Tomasz Brzozowski.

Skład Boliwii Lublin U-9: Szymon Pilaszek, Bartosz Furga, Bartek Wolski, Adam Gałązka, Jakub Napora, Michał Ruciński, Jakub Świątek, Oliwer Lisik, Filip Koper, Jakub Nakonieczny. Trener: Bernard Bojek.