Motor lepszy od… Barcelony!

Młodzi piłkarze Motoru Lublin w minioną niedzielę sprawili ogromną niespodziankę na turnieju FCBEscola Varsovia 2016. Podopieczni Tomasza Brzozowskiego z rocznika 2008 triumfowali w całej imprezie, odnosząc przy tym komplet zwycięstw!

W rozgrywanych w niedzielę zawodach udział wzięło osiem zespołów. Oprócz Motoru Lublin do stolicy zawitały takie drużyny, jak Raków Częstochowa, Juventus Bydgoszcz, Fun Football Academy, Widok Skierniewice i Białe Orły Warszawa. Dwa składy wystawili również gospodarze – FCBEscola Varsovia.
– Barcelona sama się do nas zgłosiła. Występowi w takim turnieju się nie odmawia, bo nie każdy może tam pojechać – chwali się Tomasz Brzozowski.

Lublinianie w stolicy zaprezentowali świetną dyspozycję, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali. Żółto-biało-niebiescy rozpoczęli rywalizację od zwycięstwa nad FCBEscola Varsovia I. Później rozbili Raków Częstochowa i Białe Orły Warszawa. W półfinale nie mieli litości dla drugiego zespołu Barcelony, a w finale raz jeszcze pokonali pierwszą drużynę FCBEscola Varsovia.

Żółto-biało-niebiescy wygrali zmagania, a królem strzelców turnieju – z dwunastoma trafieniami – został Krystian Brzozowski.

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Brzozowski: – Na taki turniej warto było pojechać. Rzadko się zdarza, że dostaje się zaproszenie na taką imprezę. Poziom był bardzo wysoki, a nasi chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze, więc trzeba się z tego cieszyć. Szkoda tylko, że nie mamy takich warunków do treningów, jak Barcelona. W Warszawie rywalizowaliśmy bowiem na przykrytym balonem Orliku. Widać jednak, że nasza praca idzie do przodu. Po takim zwycięstwie myślę, że będziemy częściej zapraszani do uczestnictwa w takich zawodach.

WYNIKI MOTORU

Faza grupowa

Motor – FCBEscola Varsovia I 2:1
Bramki dla Motoru: Krystian Brzozowski x2

Motor – Raków Częstochowa 3:0
Bramki: Krystian Brzozowski x3

Motor – Białe Orły Warszawa 4:2
Bramki dla Motoru: Krystian Brzozowski x3, Bartłomiej Mazurek

Półfinał

Motor – FCBEscola Varsovia II 4:2
Bramki dla Motoru: Krystian Brzozowski x2, Bartłomiej Mazurek, Igor Czerniak

Finał

Motor – FCBEscola Varsovia I 2:0
Bramki: Krystian Brzozowski x2

SKŁAD MOTORU

Miłosz Konopka, Bartosz Świerszcz, Igor Czerniak, Mateusz Rak, Mateusz Kubień, Damian Czerniak, Krystian Brzozowski, Kacper Wójcik, Bartłomiej Mazurek, Michał Górski, Kamil Łysiak.