Motor lepszy od TOP-u na początek rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów Młodszych

Od niezłego widowiska rywalizację w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów Młodszych rozpoczęły ekipy TOP-u 54 Biała Podlaska i Motoru Lublin. W spotkaniu dwóch ekip z Lubelszczyzny padło siedem bramek i ostatecznie lepsi okazali się żółto-biało-niebiescy, wygrywając 4:3.

Tomasz Buraczewski:

Nie udała nam się inauguracja i ten mecz nie wyszedł tak, jakbyśmy chcieli, pomimo tego, że pierwsi wyszliśmy na prowadzenie. Wydawało się, że kontrolujemy to spotkanie, a nagle w krótkim odstępie czasu straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy do przerwy 1:2. Doszło też do pewnej kontrowersji, bowiem w naszej ocenie w polu karnym był faulowany Mateusz Golba i należał nam się w tej sytuacji rzut karny, który jednak nie został podyktowany. Na początku drugiej połowy doprowadziliśmy do wyrównania, lecz po kontrataku i zagraniu jednego z moich zawodników ręką w polu karnym rywale zdobyli dwa gole. Później goniliśmy wynik, zdobyliśmy bramkę po rzucie karnym, lecz nie udało się doprowadzić do wyrównania. To był dosyć chaotyczny mecz w naszym wykonaniu. Jesteśmy zawiedzeni, bo nie tak wyobrażaliśmy sobie początek rozgrywek, aczkolwiek przyjmujemy ten wynik z pokorą, gratulując przeciwnikom. Czujemy sportową złość po tym pojedynku i walczymy dalej.


Robert Rogala:

W tym spotkaniu zespół był bardzo skoncentrowany i zmobilizowany. Udało nam się zrealizować to, co sobie założyliśmy. Dosyć niefortunnie i w przypadkowych okolicznościach  traciliśmy bramki, bo po bramce samobójczej i rzucie karnym. Jednak ogólnie mecz zakończył się na naszą korzyść. Wszystkie zdobyte przez nas gole były wypracowane i sprawdziło się to, co trenowaliśmy w ostatnim czasie w ataku. 

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce TOP 54 Biała Podlaska podejmie Karpaty Krosno (14 marca, 11:00). Natomiast Motor Lublin zagra u siebie z Koroną Kielce (14 marca, 14:00).

TOP 54 Biała Podlaska – Motor Lublin 3:4 (1:2)
Bramki: Mateusz Skowronek 24′ (gol samobójczy), Filip Szabaciuk 52′, Mateusz Golba 82′ (rzut karny) – Kacper Nowakowicz 30′, Dawid Brzozowski 33′, 60′ (rzut karny), Miłosz Kutyła 56′

TOP: Krasowski – Szabaciuk (80′ Juszczuk), Warda, Opolski, Kowalewicz – Ramotowski (60′ Rożen), Mierzwiński (77′ Hodun), Kulikowski (65′ Kobyliński), Bahonko (70′ Kurowski), Dybowski (72′ Buraczewski) – Golba.

Motor: Szewczak – Węgrzyn, Nowakowicz (75′ Rogala), Skowronek (70′ Piwko), Sypeń – Futa (85′ Gede), Lemiecha (55′ Kutyła), Lis (55′ Karwacki), Kukulski (46′ Wlizło), Gierała – Brzozowski.

Żółte kartki: Filip Szabaciuk – Mateusz Skowronek, Aleksander Rogala, Karol Futa, Dawid Brzozowski.

fot. Grafika Motor Lublin