Motor Lublin i Widok Lublin nawiązały współpracę

Motor Lublin i Widok Lublin nawiązały współpracę

W piątek w sali konferencyjnej Areny Lublin doszło do podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Motorem Lublin a Widokiem Lublin. W spotkaniu udział wzięli: prezes Motoru Lublin Paweł Majka, członek zarządu Motoru Lublin Paweł Szymona, prezes Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Piotr Branecki, koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Tomasz Jasik, prezes Widoku Lublin Jacek Skrzyniarz, członek zarządu Widoku Lublin Paweł Gil i sekretarz Widoku Lublin Rafał Wąsik.

Umowa z klubem piłkarskim Widok Lublin przewiduje współpracę na wielu płaszczyznach, w tym wymiany doświadczeń między trenerami czy korzystanie z infrastruktury i innych zasobów. Wszystko to ma służyć rozwojowi młodych piłkarzy z naszego miasta. Zależy nam na faktycznej i realnej współpracy z innymi klubami piłkarskimi z Lublina. Takie też są oczekiwania społeczne, Radnych oraz Prezydenta Miasta – mówi Paweł Majka, prezes Motoru Lublin.

W podobnym tonie wypowiedział się także prezes Widoku Lublin Jacek Skrzyniarz. – Bardzo cieszymy się, że w końcu po wielu latach bardzo słabych relacji miedzy klubami piłkarskimi w Lublinie, udało się wreszcie osiągnąć konsensus. Kluby takie jak nasz powinny wspierać działalność wiodącego klubu w mieście, jakim bez wątpienia jest Motor Lublin i wspólnie pracować w celu poprawienia kondycji piłki nożnej. Myślę, że każdy mieszkaniec Lublina, któremu dobro piłki lokalnej leży na sercu chciałby, żeby w barwach pierwszej drużyny Motoru grali chłopcy wychowani w Lublinie przez znajdujące się tutaj kluby. Długo rozmawialiśmy o tym, jak ma wyglądać współpraca pomiędzy nami i na obecną chwilę jesteśmy pełni nadziei, że ta relacja Motor-Widok będzie trwała i owocna.

Na koniec głos zabrał koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin Tomasz Jasik. – W tej współpracy chodzi głównie o usystematyzowanie szkolenia zawodników od przykładowo 9. roku życia do wieku juniora. Jeśli chodzi o Motor Lublin, to w niektórych rocznikach mamy po dwie czy trzy drużyny, a nawiązując współpracę z Widokiem Lublin, chcielibyśmy wzmacniać te grupy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ci chłopcy, którzy na dany moment nie są pierwszoplanowymi postaciami w swojej ekipie lepiej, żeby rozwijali się w innym klubie, jako liderzy drużyny niż grali w drugim zespole. Widok Lublin zawsze będzie miał pierwszeństwo czy to przy wypożyczaniu, czy przy transferach naszych zawodników. Podobnie działa to w drugą stronę. Poza wymianą zawodników chodzi nam także o współpracę pomiędzy trenerami i wspólną myśl szkoleniową. W ostatnim czasie zarówno Motor, jak i Widok przewodziły w szkoleniu w Lublinie, bo są to kluby, które rywalizowały w Centralnej Lidze Juniorów. Przez ostatnie miesiące podjęliśmy sporo działań, które mam nadzieję, że wprowadzą nas na jeszcze wyższy poziom. Przy okazji spełnionych celów szkoleniowych spełniliśmy także cele sportowe, do których należy zaliczyć wygranie rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15, awans do U-17 czy chociażby reaktywowanie rezerw Motoru Lublin. To są dla nas bardzo ważne rzeczy w kontekście kolejnych lat, ponieważ to pozwoli nam w jeszcze większym stopniu ogrywać zawodników, którzy kończą wiek juniora. Myślę, że ta inicjatywa wyjdzie tylko na dobre lubelskiej piłce.

Współpraca pomiędzy podmiotami została podpisana na czas nieokreślony. – Co roku jednak będziemy negocjowali warunki umowy, bo wiadomo, że z czasem zmienia się punkt widzenia na pewne sprawy. Najważniejsze, że jest to obopólne porozumienie, dlatego jesteśmy dobrej myśli i liczymy na owocną współpracę – kończy Tomasz Jasik.

fot. Tomasz Lewtak