Motor wygrywa pierwszy sparing!

Wólczanka Wólka Pełkińska była pierwszym rywalem piłkarzy Motoru Lublin w 2015 roku. W meczu sparingowym rozegranym na bocznym boisku Areny Lublin, żółto-biało-niebiescy okazali się lepsi od niżej notowanego rywala, zwyciężając dokładnie tyle samo, co w spotkaniu ligowym – 2:1.

Mimo, że zawodnicy Motoru Lublin na zajęciach spotykają się dopiero od jedenastu dni, to w dzisiejszym sparingu z Wólczanką Wólka Pełkińska od samego początku spotkania starali się narzucić rywalowi swój styl gry. Przewaga graczy z Koziego Grodu zostało udokumentowana już w 10′, kiedy to piłkę do siatki gości skierował Paweł Myśliwiecki. Były zawodnik Hetmana Żółkiewka wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska. W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie. Błyskotliwie przy linii bocznej zachował się Krystian Mroczek, minął zawodnika gości i dograł piłkę wzdłuż pola karnego. Tam dobrze ustawiony był Kamil Wolski, który bez większych problemów wpakował futbolówkę do siatki. Wólczanka była w stanie odpowiedzieć jedynym trafieniem, z 75′ spotkania.

Komentarz trenera

Paweł Kamiński: – W spotkaniu z Wólczanką grali zawodnicy, którzy trenują z nami w zasadzie od początku przygotowań. Chciałbym zaznaczyć, że podeszliśmy do tego meczu treningowo i traktujemy go jako element przygotowań do rundy wiosennej. W pierwszej połowie mecz był dosyć wyrównany. W drugiej odsłonie – mimo, że do gry desygnowaliśmy wielu młodych chłopaków – mieliśmy większą przewagę. Raz jeszcze podkreślam, że do dzisiejszego spotkania i jego wyniku nie przykładamy większej wagi.

Testowani gracze

W spotkaniu z ligowym rywalem Motor testował kilku nowych zawodników. Ivan Dikij, Grzegorz Szymanek i powracający z wypożyczenia Adrian Armaciński pracują z zespołem w zasadzie od początku okresu przygotowawczego. Nieco inaczej wygląda sytuacja ze sprawdzanym bocznym obrońcą, którego personaliów klub nie chce ujawniać. Zdaniem trenera Pawła Kamińskiego, każdy z nich pokazał się z dobrej strony i cała czwórka będzie sprawdzana również w następnych meczach. Ponadto w przyszłym tygodniu awizowany jest przyjazd kolejnych dwóch nowych graczy.

Motor – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:0)
Bramki: Paweł Myśliwiecki 10′, Kamil Wolski 73′ – 75′

Motor: Skrzypek – Dikij, Armaciński, Komor, zawodnik testowany – Stachyra, Król, Kamiński, Majewski – Szymanek, Myśliwiecki.

Po przerwie na boisko weszli natomiast: Zagórski – Kosiarczyk, Burczaniuk, Gęborys, Piekarski, Jabkowski, Mroczek, Wolski, Muszyński.

0 0 votes
Article Rating