Motor wygrywa pierwszy sparing!

Wólczanka Wólka Pełkińska była pierwszym rywalem piłkarzy Motoru Lublin w 2015 roku. W meczu sparingowym rozegranym na bocznym boisku Areny Lublin, żółto-biało-niebiescy okazali się lepsi od niżej notowanego rywala, zwyciężając dokładnie tyle samo, co w spotkaniu ligowym – 2:1.

Mimo, że zawodnicy Motoru Lublin na zajęciach spotykają się dopiero od jedenastu dni, to w dzisiejszym sparingu z Wólczanką Wólka Pełkińska od samego początku spotkania starali się narzucić rywalowi swój styl gry. Przewaga graczy z Koziego Grodu zostało udokumentowana już w 10′, kiedy to piłkę do siatki gości skierował Paweł Myśliwiecki. Były zawodnik Hetmana Żółkiewka wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego z prawej strony boiska. W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie. Błyskotliwie przy linii bocznej zachował się Krystian Mroczek, minął zawodnika gości i dograł piłkę wzdłuż pola karnego. Tam dobrze ustawiony był Kamil Wolski, który bez większych problemów wpakował futbolówkę do siatki. Wólczanka była w stanie odpowiedzieć jedynym trafieniem, z 75′ spotkania.