Motorowcy już ćwiczą. Drużyna zaczyna się kształtować

Motorowcy już ćwiczą. Drużyna zaczyna się kształtować

Przemysław Szkatuła, Konrad Nowak i Dmytro Kozban wzięli udział w pierwszym treningu Motoru Lublin w letnim okresie przygotowawczym. W premierowych zajęciach, które odbyły się we wtorek na bocznym boisku Areny Lublin, udział wzięło dziewiętnastu zawodników.

Konrad Nowak, Przemysław Szkatuła i Dmytro Kozban z pewnością nie będą jedynymi wzmocnieniami żółto-biało-niebieskich w letnim oknie transferowym. W premierowych zajęciach udział wziął testowany 19-letni boczny obrońca. – To zawodnik mający za sobą grę na poziomie III i II ligi – charakteryzuje tajemniczego gracza prezes Leszek Bartnicki.

Wśród ćwiczących nie było m.in. Pawła Kaczmarka, który dostał dłuższy urlop i do Lublina powróci w czwartek. – Wszystko zostało uzgodnione z trenerem. Paweł zostaje z nami – zapewnia sternik. Na treningu nie stawili się też Kamil Stachyra, Michał Paluch, Paweł Myśliwiecki, Przemysław Koszel, Michał Kowalczyk, czy Patryk Szysz. Kamil Stachyra i Michał Paluch dostali od nas oferty, ale to, czy je przyjmą, zależy już tylko od nich. Patryk Szysz trenuje z Górnikiem Łęczna, ale wiem, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie tego, gdzie będzie grał. Sprawa nie jest zamknięta, bo Patryk jest wolnym zawodnikiem. Paweł Mysliwiecki zakończył przygodę z Motorem Lublin. Michał Kowalczyk i Przemysław Koszel przechodzą do Chełmianki Chełm. Blisko tego klubu jest też Michał Maliszewski wyjaśnia Leszek Bartnicki. Na zajęciach nie było oczywiście Slavena Jurisy i Mateusza Zająca, którym skończyły się wypożyczenia.

Pod wodzą nowego trenera bramkarzy Arkadiusza Onyszko ćwiczyli Paweł Socha i powracający z wypożyczenia do Stali Kraśnik Piotr Piotrowski. Trener Marcin Sasal miał do dyspozycji również m.in. Mateusza Chyłę, Bartłomieja Tkaczuka, Radosława Kursę, Tomasza Tymosiaka, Juliena Tadrowskiego, czy Olafa Martynka. Tego ostatniego pod koniec czerwca testował Bruk-Bet Termalica Nieciecza. – Olaf trenował z nami, ale zobaczymy, jaka będzie jego przyszłość. Radek Kursa musi jeszcze dojść do pełni dyspozycji, jednak trenował już z pełnym obciążeniem. Ponadto, w trakcie rehabilitacji jest Piotr Kożuchowski, który pracuje nad powrotem do zdrowia – precyzuje prezes.

Na środę żółto-biało-niebiescy zaplanowane mają testy wydolnościowe i szybkościowe. W sobotę w Suskowoli (gmina Pionki) lublinianie zagrają sparing z Radomiakiem Radom.

PLAN SPARINGÓW MOTORU LUBLIN

8.07 – Radomiak Radom
12.07 – Górnik Łęczna
15.07 – Hetman Zamość
22.07 – Legia II Warszawa
29.07 – Ursus Warszawa.